Благодійники відремонтували церкву-музей Шептицьких у Прилбичах

До ювілею митрополита Андрея Шептицького в рідному селі родини Шептицьких було відремонтовано церкву та музей, присвячений родині. Важливу роль у цьому зіграли благодійники, адже саме на кошти меценатів було зроблено необхідну реконструкцію.Благодійники відремонтували церкву-музей Шептицьких у Прилбича

Український товаровиробник, №1 у сфері харчування тварин компанія «Кормотех», потужності якої знаходяться у Прилбичах, не змогла залишитись осторонь. З ініціативи директора компанії Ростислава Вовка на реконструкцію церкви і музею було виділено 100 000 гривень, що дозволило освіжити фасад будівлі, зробити ремонт у приміщенні музею, а також придбати проектор для мультимедійної виставки.

«За 12 років в нас склались хороші стосунки з місцевою громадою: людьми (частина з яких працює в нас на виробництві), владою та церквою, – розповідає керівник компанії «Кормотех» Ростислав Вовк. – Цьогоріч до нас звернулись представники з місцевої греко-католицької громади за допомогою у реставрації церкви та музею Андрея Шептицького з нагоди 150-річчя з дня його народження. Ювілей Шептицького – дуже гарна нагода уважити історичну особистість, яка так багато зробила для розвитку нашої нації. Серед наших працівників, до речі, є люди, бабусі й дідусі яких колись отримали освіту завдяки Андрею Шептицькому. Тож допомагати вдвічі приємно».

Благодійники відремонтували церкву-музей Шептицьких у ПрилбичаПарох громади УГКЦ отець Андрій розповідає, що внесок благодійників дуже важливий для громади. «Наша греко-католицька громада у селі не є найбільшою, лише близько 70 сімей, тож подібні проекти суто власними силами ми би не реалізували, – говорить о. Андрій. – Нарешті цього року ми маємо реконструйоване приміщення музею і, що важливо, проектор. Наразі ми лише починаємо шлях збору експонатів для музею, бо у людей в селі ще лишаються речі з дому Шептицьких, документи… В одної пані навіть досі ростуть півонії з саду Шептицьких. Тож ми розраховуємо на поповнення нашої колекції. А зараз ми маємо кілька фільмів та мультфільмів про митрополита Андрея Шептицького і родину, тож зможемо транслювати їх за допомогою протектора відвідувачам музею. Збереження такої пам’яті для нас дуже важливе, тому ми щиро дякуємо Ростиславу Вовку і всій компанії за таку допомогу!»

Крім музею при греко-католицькій церкві у селі є ще школа катехізису, крім основ християнської віри для дітей засновані ще курси англійської мови та дошкільної підготовки. Не забуває отець Андрій і про молодь – тут є курси для молодих подружніх пар, які допомагають налагодити щасливе сімейне життя.Благодійники відремонтували церкву-музей Шептицьких у Прилбича

«Парох громади УГКЦ отець Андрій, який сьогодні займається церквою, музеєм Шептицького, розвитком дітей та місцевого юнацтва –  молодий ініціативний чоловік, з яким приємно мати справу. Саме він координує відкриття та подальше функціонування музею, який має дати можливість привернути увагу до історичної особистості та села Прилбичі загалом», – говорить керівник компанії «Кормотех»  Ростислав Вовк.

На ювілей митрополита Андрея Шептицького у селі відбудеться ціла низка заходів, тож всі жителі зможуть оцінити новий вигляд церкви.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий