Через велику кількість чотирилапих безхатченків у Донецьку бояться сказу

Через збільшення кількості безпритульних тварин на окупованих територіях стрімко зростає кількість випадків захворювання на сказ.

сказПро це повідомляє так зване «міністерство охорони здоров’я» самопроголошеної влади. Основною причиною такої динаміки на їхню думку стало збільшення кількості безпритульних тварин. Справа в тому, що притулки у місті переповнені, а через відсутність донорського фінансування, яке покривало програму ВСВ (відлов-стерилізація-випуск), кількість нестерилізованих та нещеплених чотирилапих безхатченків зросла. Щодня місцеві волонтери діляться новими і новини оголошеннями про знайдених покинутих тварин і намагаються їх прилаштувати у нові родини.

За підрахунками ветеринарів, цього року на 60% збільшилася загальна кількість захворювань тварин порівняно з 2014 роком. Це катастрофічно збільшує шанси захворювання людей на сказ.

До літа минулого року влада та благодійні фонди фінансували програми з вилову бродячих тварин, їх стерилізації, профілактики поширення сказу. Зараз організації, що займались Програмою, просять про будь-як фінансову допомогу, бо не мають достатньо коштів навіть на годування тих тварин, які утримуються на базі притулків.

У лікарні Донецька, за даними медиків, за рік звернулись 2 тисячі людей, які постраждали від укусів тварин. У 47 постраждалих лабораторно підтвердили діагноз сказу.

«У нашої ветеринарної служби залишилося близько 5 тис. доз вакцини від такої смертельно небезпечною для тварин і людини інфекції як лептоспіроз, туберкульоз, лейкоз, сибірка, бруцельоз для імунізації домашніх тварин, яка не проводиться через відсутність коштів»,— прокоментували фахівці.

За даними місцевих волонтерів, у деяких населених пунктах окупованого Донбасу представники незаконних збройних формувань просто відстрілюють безпритульних тварин, тому що не мають грошей на вилов і стерилізацію.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий