Курс гуманної освіти зроблено максимально інтерактивним, аби діти відчули, що таке відповідальність за тварин, – координатор

Навіщо нам гуманна освіта і як саме львівські школярі відчують відповідальність за чотирилапих, в ефірі популярного радіо «Вголос» розповідала Катерина Ковалюк, координатор проекту «Маленький принц. Львів, що любить тварин» і керівник служби зі зв’язків з громадськістю компанії Кормотех.

Курс гуманної освіти, який ініціювала компанія Кормотех, розроблений освітянами за європейськими взірцями, є пілотним проектом для львівських шкіл. Корисні посібники були розроблені фахівцями Львівського Навчально-методичного центру на основі рекомендацій експертів з ГО «Інститут Гуманної Освіти». Для зручності засвоєння матеріалу, кожен учень отримає також спеціальний робочий зошит із завданнями, ілюстраціями та поясненнями. Курс складається з 4 уроків, а також поїздки на ЛКП «Лев».

В ефірі популярного радіо «Вголос» Катерина Ковалюк розповіла про те, чому гуманна освіта – це важливо. «Гуманність не буває вибірковою, тобто це є любов і повага до всього живого: і до тварини, і до рослини, і до іншої людини. Доведено, що дитина, яка шкодить рослинам чи б’є тварин постійно, з більшою імовірністю виросте жорстокою і до людей, якщо вчасно не звернути на це увагу, – розповіла координатор проекту у відповідь на запитання ведучої. – Це продовження концепції біоцентризму, коли не «я на верху піраміди, всім управляю, можу шкодити навіть», а коли «я рівний з іншими живими істотами, у них є так само права і свободи, як і в мене, ми любимось і гармонійно співіснуємо».

Варто зауважити, що пілотний проект «Маленький принц. Львів, що любить тварин» зараз триває у 16 школах Львова, тож координатор в ефірі радіо «Вголос» розповіла, про які саме навчальні заклади йдеться:

Школа-гімназія «Сихівська»

Школа №93

Школа № 94

Школа №97

ЛУПГ (правнича гімназія)

Школа № 3

Школа №27

Школа №15

Школа № 75

Гімназія «Євшан»

Школа №42

Школа № 63

Школа-садок «Провесінь»

Класична гімназія

Школа № 2

Школа № 54

«Я щиро вражена реакцією дітей, і матеріали, які ми розробили виявились дійсно цікавими дітям, – поділилась Катерина Ковалюк. – Програма включає 4 уроки, які розкривають різні теми. Наприклад, взаємодія людини і тварини, потреби та добробут тварин, жорстокість та безвідповідальність та підсумковий урок. Матеріали, розроблені Навчально-методичним центром м. Львова, вони є інтерактивними, вони просто фантастичні вправи, які дозволяють дитині ототожнювати себе з тваринкою і, відповідно, відчувати, які потреба є у тварин, які свободи… До того ж, на уроках дитина має змогу висловитись, відчути свою важливість, пережити це все, і є великий шанс, що зміниться багато що у свідомості цих діток і культура любові до тварин буде розвиватись».

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий