Львівських семикласників вчать любові до тварин: у школах міста стартував курс гуманної освіти

Цього місяця у всіх сьомих класах львівських шкіл розпочались уроки гуманної освіти під назвою «Маленький Принц. Львів, що любить тварин». Це курс, що допомагає дітям виваженіше заводити тварин, бачити їх як рівних та відповідальніше до них ставитись.

Запровадженню курсу в усіх школах міста передувало його успішне тестування в 16 закладах наприкінці минулого року та спеціальні тренінги для більш ніж 200 біологів.

«Ми хотіли зачепити душу дітей, стимулювати виховання шляхетних почуттів і розрухати їхній інтелект в напрямку  гуманного ставлення до тварин. Ми використовували методи інтерактивності та дидактичних завдань, аби зацікавити дітей», – зауважує методист НМЦО Валентина Олійник, яка займалася розробкою посібника для вчителів та зошита для дітей.

Львівські біологи називають курс потрібним, інноваційним та, головне, – цікавим для дітей. «Вони нарешті відклали вбік свої телефони, – зазначає Тетяна Стрільчук, біолог гімназії «Сихівська». – Вони чудово сприймають цей курс та є дуже активними».

«З практичної точки зору, існування такого курсу означає, що близько  7 тисяч молодих львівян будуть більш свідомо заводити тварин, не викидатимуть їх напризволяще, належно доглядатимуть за ними, а безпритульних собак та котів з роками стане менше, – зауважує Катерина Ковалюк, керівник проекту «Маленький принц. Львів, що любить тварин» та служби зі зв’язків з громадськістю компанії «Кормотех». – Проект має вірусну складову – в позитивному розумінні. Діти приходять додому, діляться новими знаннями із батьками та з друзями. До нас звертаються звідусіль та просять поділитись курсом. Це добрий сигнал, адже в фокусі в нас – ціла Україна».

Директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак також відзначає практичну цінність курсу, зокрема – у вирішенні проблеми існування безпритульних тварин у місті.

«Собаки дітям дуже тішаться, тихенько лягають і чемно махають хвостами – наче розуміють: відбувається щось важливе А ми в цей час, розповідаємо семикласникам, звідки ці тварини взялись. Курс є дуже важливим і цінним, бо ми таким чином дивимось в корінь проблеми і вже сьогодні працюємо над стратегією її вирішення», – зазначає Оксана Кошак. Також вона додала, що після відвідування підприємства в 2016 році п’ятеро дітей забрали собак додому.

Нагадаємо, ініціаторами проекту «Маленький Принц. Львів, що любить тварин» є компанія Kormotech та Департамент гуманітарної політики ЛМР, в особі НМЦО. Партнерами проекту є Академія гуманної освіти та ЛКП «Лев».

Інформаційна довідка

Компанія «Kormotech» понад 13 років працює на ринку товарів для тварин. Компанія реалізує свою цінність любові до тварин не лише завдяки якісній продукції, а ще й низкою соціальних проектів, покликаних зробити життя чотирилапих в Україні кращим. Первинно, компанія була ініціатором проекту «Маленький Принц. Львів, що любить тварин» та профінансувала пілотування курсу гуманної освіти. Зараз проект втілюється завдяки співфінансуванню компанії та Львівської міської ради.

Навчально-методичний центр освіти м. Львова знаходиться у структурі Управління освіти Львівської міської ради. Основною метою діяльності є методичне та інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, організація навчально-методичної роботи у загальноосвітніх, позашкільних та дошкільних навчальних закладах. НМЦО розробив методику освітнього курсу для шкіл Львова.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий