Ми відчуваємо гордість за цю роботу, – координатор Всеукраїнської ініціативи «Не залишай нас в АТО»

У листопаді цього року Всеукраїнська ініціатива «Не залишай нас в АТО» святкує своє дворіччя. Протягом цього часу було чимало пережито і так само чимало зроблено. Тепер ініціатива, організована компанією Кормотех, переросла у програму адресної допомоги, де благодійником може стати кожен.

Про підсумки, емоцій та перспективи говоримо із координатором проекту, керівником служби зі зв’язків з громадськістю компанії Кормотех Катериною Ковалюк.

 – Які результати ініціативи? Чи відчуваєте ви, що змогли допомогти тваринам?

 – У цьому питанні є два аспекти, на яких хотілось би наголосити. По-перше, компанія за ці два роки встигла допомогти тисячам тварин. 30 000 кг – це загальна вага кормів, які були надіслані в майже 20 населених пунктів з листопада 2014 по листопад 2016. Отримувачами «поживних вантажів» стали коти та собаки із зони АТО, тварини-біженці (мешканці евакуйованих розплідників та притулків), службові собаки (мова йде про прикордонників та ЗСУ) та собаки-терапевти. По-друге, нарешті вдалося підняти це питання у суспільстві, про це почали говорити люди. І результатом цього стало те, що люди допомагали місцевим притулкам через наше посередництво, або ж напряму, переказували їм необхідні речі та кошти, прилаштовували чотирилапих «біженців». Тобто, наша робота, наш приклад, залишили відбиток у серцях людей і запалили багатьох на добрі справи. Тепер ініціатива еволюціонує в Програму адресної допомоги і це логічно, бо є чимало бажаючих долучатись підтримкою, а Програма пропонує механізм простої та ефективної допомоги. Це дуже важливо, адже, ми бачимо, багато хто відчуває внутрішню потребу робити добрі справи.

 – Які ціннісні зміни відбулися у компанії через цю ініціативу?

 – Розвинулось почуття причетності до великої справи та гордості. Ми згуртувались. Ланки, що працювали над ініціативою, діяли, як єдиний механізм, адже ми розуміли, що мова йде про ситуацію, що не могла чекати. Працювали і понаднормово і на вихідних. Та результати того вартували. Пам’ятаю сльози горя та радості, які ми переживали. Це ж на все життя!

 – Чого хочете досягнути Програмою адресної допомоги, для чого вона була створена?

 – Програма адресної допомоги – це те у що наша ініціатива переросла. Люди виявили бажання допомагати конкретним притулкам конкретним харчуванням. Ми цю можливість створили спільно з інтернет-магазином PetsLike. Увійшовши на їх сайт можна обрати притулок та придбати продукти для його вихованців. Ми з свого боку забезпечуємо доставку та оновлення бази потребуючих.

І це працює, люди приходять та допомагають. Є, звісно, певний бар’єр недовіри. Але він потрохи зникає.

 – Що плануєте далі?

 – Далі ми будемо працювати над популяризацією програми адресної допомоги. Думаю, це хороше продовження. Паралельно, з травня 2017, ми плануємо запроваджувати гуманну освіту, спершу у Львові, а потім і по країні. Таким чином займатимемося просвітництвом.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий