Гарно поводяться, менше хворіють: чому варто брати собак з притулку

Мрієте про домашнього улюбленця? Візьміть тварину з притулку замість купувати. Чому? Пояснюємо на прикладі Британії.  

pexels-photo-672004

Зараз в Британії мешкають приблизно 8 з половиною мільйонів домашніх собак. Це означає, що люди охоче їх заводять. А отже у заводчиків є ще більше мотивації розводити різні породи. Трапляються і недобросовісні, хто неособливо дбає про добробут своїх вихованців, а їхніх щенят вважає лише способом заробітку. За даними найбільшої у країні зоозахисної організації, Королівської Спілки з Попередження Жорстокості до Тварин RCPCA, щороку продається до 1 900 000 цуценят. І лише 12% з них походять з ліцензованих розплідників. 

Нещодавно в Британії зняли документальний фільм про нелегальну торгівлю породистими собаками. Три чверті покупців воліють розраховуватися готівкою. Так викрили одну банду з Манчестера, яка заробляла приблизно 35 тисяч фунтів на тиждень. Однак є серйозніша проблема, аніж ухиляння від податків: цуценята з розплідників страждають. У них дуже слабке здоров’я і висока смертність. 

Трагедією є те, що у притулках щороку опиняється близько 40000 песиків. Одне з досліджень показало: немає різниці в особливостях поведінки між вихованцем притулку і породистою собакою, яку щеням купили у заводчика. 

Враховуючи високу вартість породистих собак і велику кількість тварин у притулках, британців закликають брати домашніх улюбленців зі спеціалізованих центрів, а не купувати. 

Опитування в США та Італії показали: песики, які виросли у недостатніх умовах, є більш агресивними. Вони більше бояться незнайомців та інших собак, мають нижчий рівень дресирування. Їх банально тримають у брудних приміщеннях. 

RCPCA і ветеринар Марк Абрахам закликають охочих завести собаку: пересвідчіться щонайменше двічі, що у щеняти в розпліднику є постійний контакт з матір’ю. Протилежна ситуація може свідчити про безвідповідального заводчика. 

Найбільш чутливим для соціалізаціх періодом для цуценяти є вік від 3 до 12 тижнів. У цей час тварину потрібно поступово і обережно знайомити з різними людьми, тваринами, середовищами і звуками. Не усі заводчики беруть це до уваги. 

Важливу роль відіграє і те, чи мама щенят провела вагітність і народжувала у сприятливих умовах. Собака, яка перебуває у постійному стресі, приводить слабше потомство. 

Якщо ви все ж купуєте тварину у заводчика, обов’язково перед тим дослідіть особливості обраної породи, схильності до тих чи інших хвороб, нюанси у догляді, а з розплідником укладіть договір. 

Зважте всі за і проти  не відмовляйте собі у щасті стати сім’єю для тварини з притулку. 

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий