Навчання через серце: львівських освітян навчають проводити уроки гуманності

Дидактичні задачі, групові завдання, ігри та перевтілення в учнів, – саме цим займаються львівські освітяни на дводенних тренінгах з гуманної освіти. З лютого у Львові триває навчання вчителів біології – вісім тренінгів вже позаду, а попереду – масштабний проект з гуманної освіти «Маленький Принц. Львів, що любить тварин» у кожній школі міста.

На два дні освітяни занурюються у світ новітніх методичних розробок, активних практичних завдань і зовсім нового підходу до гуманності – через емоцію, через серце і через практику. Це потрібно для того, аби вчителі могли захопити, запалити учнів новим предметом, передати його важливість та серйозність.

Ініціаторами проекту є компанія Kormotech та Департамент гуманітарної політики ЛМР, в особі НМЦО. Партнерами проекту є Академія гуманної освіти, фонд  Dog Trust та ЛКП «Лев».

Розробник програми, методист НМЦО Валентина Олійник, під час проведення тренінгу, проходить з освітянами ті ж вправи, які в майбутньому вирішуватимуться з учнями. Крім цього, вчителі мають змогу познайомитись із ветеринарами ЛКП «Лев», аби дізнатись, до чого призводить безвідповідальне ставлення до тварин, поставити свої запитання ветеринару компанії Kormotech, поговорити про місце тварин у нашому житті, їхні потреби та емоції. У ході занять виявляється – тварини, це не лише веселощі та розваги, це – відповідальність, дисципліна, виховання.

«В цьому проекті діти та їхні батьки – не єдина аудиторія. Насправді вчитель – є лідером думки, він навчає культури, він провідник і понесе цю емоцію до дітей, – розповідає Катерина Ковалюк, керівник проекту, керівник служби зі зв’язків з громадськістю компанії Kormotech. –Знаєте, цей тренінг дводенний і починається традиційно в п’ятницю після останнього уроку. Властиво, що вчителі приходять втомлені, не дуже активні. Але вже у суботу, коли тренінг завершується, ці люди – щасливі, емоційні, як діти! Бо ми звертаємось до коріння, до тих тем, до яких не можна бути байдужим, а тим більше біологам!»

Вже в травні курс гуманної освіти стартує у всіх 138 школах Львова, в курс входитиме чотири інтерактивних уроки та один виїзний – на ЛКП «Лев». В 2016 році проект було пілотовано у 16 школах міста. Після чого були зібрані відгуки, внесено корективи в існуючі матеріали та видано 2-ге видання матеріалів.

Інформаційна довідка

Компанія Kormotech понад 13 років працює на ринку товарів для тварин. Компанія реалізовує свою цінність любові до тварин не лише завдяки якісній продукції, а ще й низкою соціальних проектів, покликаних зробити життя чотирилапих в Україні кращим. Первинно, компанія була ініціатором проекту «Маленький Принц. Львів, що любить тварин» та профінансувала пілотування курсу гуманної освіти. Зараз проект втілюється завдяки співфінансуванню компанії Kormotech та Львівської міської ради.

Навчально-методичний центр освіти м. Львова знаходиться у структурі Управління освіти Львівської міської ради. Основною метою діяльності НМЦО є методичне та інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, організація навчально-методичної роботи у загальноосвітніх, позашкільних та дошкільних навчальних закладах. НМЦО розробив методику освітнього курсу для шкіл Львова.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий