Обережно! У Львові труять собак!

Волонтери групи «Варта 1» повідомляють через соціальні мережі, що львівським собакам загрожує небезпека. Активісти розповіли, що фіксують випадки отруєння безпритульних тварин. Читайте далі, як убезпечити вуличних собак і свого улюбленця від отруєння!аватарка

Волонтер Ігор Зінкевич сам стикнувся із проблемою отруєння тварин у Львові. «Довженка, Червоної калини, Зубрівська, Сихівська. Знову труять собак, – повідомляє він у спільноті «Варта 1». – Використовують таблетки від туберкульозу! Мій пес вже отруївся. Обов’язково майте вдома вітамін Б-6, він діє як антидот».

Ми не будемо повідомляти публічно назву препарату, аби не допомагати догхантерам. Лікар-терапевт пояснює, що навіть для людини такий препарат від туберкульозу дуже важкий, тож навіть без передозування, він має побічні дії: оніміння і параліч кінцівок, психоз, епілепсія, біль у грудях, порушення функцій печінки, нирок тощо. При передозуванні препаратом відбувається блювота, сильний біль, спазми та параліч. Великі дози дійсно можуть вбити тварину або сильно зашкодити організмові. У такому випадку антидот – вітамін Б-6 (Пиридоксин). Однак дозування варто обговорити із ветеринаром відповідно до ваги та розмірів тварини.img-13874648230393

Ми радимо усім львів’янам бути пильними під час прогулянок із улюбленцями!

  1. Не відпускайте тварину з повідця, краще певний час прогулюватись у наморднику, або пильнувати, аби улюбленець не підбирав їжу на вулиці.
  2. Слідкуємо за поведінкою. Після прогулянок радимо стежити за самопочуттям та поведінкою собаки. Часте дихання, неспокійний стан, температура – все це може свідчити про отруєння. Якщо симптоми отруєння виявлені вчасно, і ви вжили всі необхідні заходи, то тварину можна врятувати.
  3. Майте під рукою аптечку із необхідними ліками та телефон ветеринара, аби швидко отримати фахову допомогу. Дивіться тут, що саме робити, якщо собаку отруїв догхантер.
  4. Будьте уважні. Догхантери живуть серед нас, хоч ми можемо й не знати їх в обличчя. Придивіться до їжі, яка залишена на вулиці для тварин. Якщо вона підозріло дорога (сире м’ясо або ковбаса), чи у ній видно пігулки – приберіть таку їжу у смітник. Обов’язково добре її запакуйте, аби тварини не почули запах і не захотіли її з’їсти.
  5. Не мовчіть! Підпишіть петицію до президента, аби ввести суворе покарання за жорстоке поводження із тваринами. Якщо закони та правоохоронна система будуть суворі до догхантерів, у них буде значно менше можливостей вбивати беззахисних тварин!
Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий