Програму стерилізації безпритульних тварин, яка діє у Львові, можуть собі дозволити навіть не всі європейські країни – директор ЛКП «Лев»

Сьогодні у Львові відбулась підсумкова конференція проекту “S.O.S. – безпека співжиття людей та безпритульних тварин на польсько-українському прикордонні: Львів, Люблін, Луцьк та Івано-Франківськ”. Протягом спілкування директор ЛКП «Лев» Олег Мацех розповів деталі про програму регулювання чисельності безпритульних тварин у місті, яка діє у Львові.11250074_1643907582547960_5418141354545618039_n

«Раніше питання безпритульних тварин вирішувалось у Львові радикально інакше. Псів та котів просто вбивали, – говорить Олег Мацех. – Останнім часом ситуацію радикально вдалося змінити. Програма стерилізації вимагає комплексного підходу, вона не може бути несистемною, вона не може бути ситуативною. І на ній не можна зекономити. Відразу кажу, що це вартісна програма. І влада міста, і всі ми знаємо, що така програма запроваджена, фактично, лише в кількох країнах Європи. Витрата на одну собаку зі стерилізації та повного комплексу необхідних заходів сягає до 1,5 тисячі гривень. Сама лише стерилізація ситуацію не змінить. Людина приручила собаку ще кілька тисяч років тому, ці тварини стали домашніми, тому вони не прилаштовані для того, аби жити на вулиці. Це ненормально, коли собакам доводиться жити на вулиці. Саме тому другий комплекс заходів скерований на те, аби тварини повертались у домівки. І це ключове, на чому ми повинні концентрувати увагу».

Також Олег Мацех розповів, що за останні місяці кілька десятків вихованців ЛКП «Лев» уже знайшли нові родини. За словами директора підприємства, динаміка прилаштувань за ці місяці – позитивна, дедалі більше людей хочуть забрати чотирилапих безхатченків додому.11902569_1629182784006198_8908261837525589710_n (1)

Ще один важливий аспект роботи оновленого ЛКП «Лев» – комплексна вакцинація собак. Справа в тому, що такі вакцини є більш дорогими, однак очищують вулиці від безлічі небезпечних інфекційних хвороб, які могли би передатись людям. «ЛКП «Лев» має служити певним фільтром в місті, аби тварини, які через нього пройшли, були вже безпечними в цьому плані, – говорить Олег Мацех. – Ми прийняли рішення комплексно вакцинувати наших тварин. Звісно, на нас лягло додаткове фінансове навантаження, і лише завдяки тому, що нас підтримав «Кормотех», який взяв на себе повністю питання харчування сухими кормами наших тварин, ми відійшли від варіння каш і всього такого, і зменшили витрати часу і грошей на харчування тварин. Всім дуже рекомендую такий досвід годування сухими кормами, бо це зменшує витрати на електроенергію, на варіння каш, а, найважливіше, у нас припинилися повністю всі ці дестабілізації, пов’язані із травленням у тварин. І от ці корми економ класу, ми вже можем впевнено це говорити, це можуть підтвердити всі доглядальники, ми знайшли підходящу лінійку кормів і вирівняли всю цю ситуацію. Така допомога нам вивільнила кошти для комплексної вакцинації усіх тварин. Це гарантує нам безпеку від поширення хвороб серед наших тварин, а також серед тих, хто уже після всіх заходів опинився у опікунів чи нових господарів».

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий