Бути компаньйоном – у їхніх генах. За що ми обожнюємо собак

Найкращий компаньйон для людини – собака. Американські вчені вивчили дружність і відданість наших улюбленців з наукової точки зору. Дослідники виявили, що собаки мають унікальний ген, який відповідає за їхню соціальну взаємодію з людьми. 

pexels-photo-128817

Тисячі років тому людина зрозуміла, чим собака відрізняється від свого найближчого родича вовка: з нею можна жити поруч. Цю розбіжність у поведінці дослідили біхевіористи з Університету штату Орегон. 

Науковці провели простий тест для двох груп тварин: домашніх собак і вирощених людьми вовків. І якщо вовки одразу переходили до вирішення поставленого завдання, то собаку спершу віддавали перевагу спілкуванню з людиною. 

Виявляється різниця у їхній поведінці є генетичною. Несподіване відкриття зробили вчені Прінстонського університету. Саме вони виявили особливий ген, який робить собак відданими, привітними, і постійно мотивує їх шукати соціальних контактів з людиною.

Схожу генетичну картину мають люди, яких характеризує гіперсоціальна поведінка. 

Однак ген – не єдине, що формує дружне ставлення тварини до оточення. Важливу роль відіграє, власне, взаємодія людини з собакою. 

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий