Страшний досвід, або Чому котів треба визнати частиною екосистеми міст

Ця історія не може пройти повз, бо ці факти шокують. Але замовчати їх не можна, тому що ця ситуація показує, наскільки ж важливо визнати котів частиною екосистеми українських міст та захищати їх. Долучайтесь до підписання електронної петиції, аби врятувати котів у Добропіллі!

Зоозахисники з Добропільського товариства «Вірність» б’ють на сполох – у місті нещадно і безкарно хтось труїть котів, а захистити тварин за чинними законами України – просто неможливо.

Підтримайте петицію до місцевої влади про визнання котів частиною екосистеми Добропілля! Зверніть увагу, що для підписання петиції необхідно пройти короткий процес реєстрації (адреса, що вказується, може бути не лише в м. Добропілля).

Волонтери, що віддають багато часу і грошей для порятунку кожної живої душі у відчаї – голова одного із ОСББ міста нещадно труїть вуличних котів, бо… бореться з ними за приміщення підвалу.

«Вибачте за фото, але ми не можемо мовчати, – пишуть зоозахисники. – Ми писали раніше про те, що голова ОСББ закривалася в підвалі будинку з пакетами отрути. А сьогодні ця «людина» розкидала плоди своєї діяльності по вулиці. З якою метою? Отруїти ще і собак? Будьте обережні, мікрорайон Молодіжний! Постраждати можуть домашні тварини!»

Аби вберегти тварин від жахливої смерті, зоозахисники спробували долучити місцеву владу, втім віддачі від чиновників немає: «Пенсіонерка, яка захищає котів, була на прийомі у заступника міського голови, збирала підписи, написала по інстанціях, – йдеться у заяві «Вірності». – Ми в свою чергу знову напишемо заяву в поліцію, хоча надії на серйозне розслідування дуже мало, адже взагалі у нас ніхто не хоче карати вбивць тварин. Просимо вашої підтримки. Це перейшло всі межі. Захистити тварин нікому, крім нас з вами!»

За словами зоозахисників, вже вбито три тварини, але ця цифра може бути і більшою, адже отруту розкидали як в підвалі, так і на вулиці. Як зупинити цю людину і вберегти тварин від живодерів?

Для того, аби вберегти котів від безкарних вчинків людей, треба визнати чотирилапих частиною екосистеми міста і зобов’язати владу надати їм відповідний захист. Це спонукатиме і правоохоронців до контролю виконання усіх визначених норм.

«На жаль, в Добропіллі нерідко трапляються випадки отруєння вуличних котів мешканцями. Чому? Бо тварини, нібито, займають підвали і горища ,і це шкодить мешканцям, – йдеться у тексті петиції. – Насправді, коти є природньою частиною екосистеми міст, тому що вони боряться із гризунами (які є набагато шкідливішими, переносять різноманітні хвороби та псують інфраструктуру). Відтак, громада міста має попіклуватись про вуличних котів, аби уникнути різкого зросту популяції небезпечних гризунів.  Для цього коти мають отримати спеціальний статус, офіційно стати частиною екосистеми м. Добропілля (за практикою м. Києва, м. Львова, м. Варшави). Що несе за собою цей статус: відповідний дозвіл вуличним котам жити на горищах, у підвалах будинків, захист від живодерів, які підсипають отруту вуличним тваринам.

Водночас, слід приділити увагу питанню розмноження котів, а саме проведенню заходів з гуманної біостерилізації та вакцинації. Пілотний проект зі стерилізації безпритульних тварин уже був реалізований, відтак, міська рада має механізм співпраці із громадським сектором в питанні гуманного регулювання чисельності вуличних котів».

Підтримуйте петицію, аби захистити тварин! Переходьте за цим посиланням та підписуйте звернення до Добропільської міської ради.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий