У Добропіллі захисники тварин здобули важливу перемогу

У районному центрі на Донеччині прийняли Програму гуманного поводження з безпритульними тваринами. До цього спонукала петиція добропільських зоозахисників та інших небайдужих містян.

cute-2258711_960_720

19 лютого на сесії Добропільської міської ради депутати проголосували за Програму гуманного поводження з безпритульними тваринами на 2018-2021 роки. Про це інформує місцеве видання DDK.dn.ua.

У листопаді 2017 року Товариство захисту тварин “Вірність” і клуб “Ефективне місто” подали електронну петицію щодо стерилізації безпритульник собак і котів. І зібрали необхідну кількість голосів.

Реалізація програми на рівні міста дозволить регулювати чисельність вуличних тварин гуманним шляхом і покращуватиме санітарно-епідеміологічну ситуацію у Добропіллі. Для цього впроваджуватимуть метод Відлов-Стерилізація-Вакцинація-Повернення на місце проживання. 
Програма також передбачає пільгову масову стерилізацію власницьких тварин та просвітницьку роботу: соціальну рекламу і лекції у навчальних закладах.  

Волонтери розповідають: проблема безконтрольного розмноження тварин у Добропіллі постала гостро. Власними зусиллями вони провели кілька етапів масової стерилізації безпритульних чотирилапих. Збирали гроші на мобільну стерилізаційну бригаду. А тепер є буде можливість розв’язувати проблему комплексно.

“Треба займатися усуненням причин, а не гонитвою за безпритульними тваринами. Тому ми і вирішили, що потрібна міська програма, яка зможе розв’язувати проблему гуманним шляхом, – розповідає волонтер Товариства захисту тварин “Вірність” Андрій Климов. – Програма дозволить охопити те, що нам не вдавалося зробити самотужки. Сподіваємося, мешканці почнуть стерилізувати своїх домашніх улюбленців. І скоротиться кількість тварин, яких викидають на вулицю. Дуже важливо, що Добропілля стає дружнім до тварин містом”.  

Це вже не перша перемога місцевих зоозахисників. Торік завдяки їхнім зусиллям вуличних котів у Добропіллі визнали частиною екосистеми міста.

Для ефективнішої роботи волонтери постійно підтримують зв’язок із зоозахисниками з інших українських міст. Ділитися досвідом Львова до них приїжджала директорка ЛКП “Лев” Оксана Кошак, додає Андрій Климов.

Добропільські захисники чотирилапих можуть слугувати прикладом для багатьох містечок по всій Україні. Про те, як вони допомагають тваринам, більше читайте тут.  

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий