У Львові безкоштовно прочіпують 5 тисяч домашніх собак. Адреси клінік

25d5095d539c5d825dad3bf7bb96e51d

У Львові популяризують електронну ідентифікацію та реєстрацію власницьких собак. До 2017 року у місті безкоштовно чіпують 5 тисяч домашніх песиків. Процес вже розпочався на базі Львівського комунального підприємства «Лев» та 8 ветеринарних клінік і кабінетів.

Ідентифікація тварин має багато важливих переваг, насамперед, для їхніх господарів та для безпеки міста загалом. І найбільш дієвим способом ідентифікації є чіпування, вживлення підшкірного мікрочіпа стандарту ISO 11784/85 з знесенням тварини до електронної бази, де міститься уся важлива інформація про собаку та його господаря. Ідентифікація буде здійснюватися у клініці ЛКП «Лев» та інших ветеринарних клініках міста, що відповідають установленим вимогам проекту.

Переваги чіпування:

1. Можливість підтвердження того, що це – ваш собака. «Попри те, що ніхто з нас не хоче та не планує загубити свого домашнього улюбленця, такі прикрі випадки трапляються доволі часто. У ЛКП «Лев» до нас потрапляє чимало собак, відловлених на вулиці, які втекли, загубились, за якими не догледіли, що може статися з кожним, навіть дуже відповідальним господарем. Часто процес пошуку господаря забирає кілька днів і навіть тижнів, якщо тварина ніде не зареєстрована і не має на шиї жетона з контактами господаря. Натомість ідентифікація простить цей процес повернення додому до лічених годин», – каже Оксана Кошак, директор ЛКП «Лев».
2. Можливість повернення втрачених або вкрадених тварин в Україні та за кордоном, адже інформацію про чіпованих собак вносять до міжнародної бази даних. До речі, на неї поширюється законодавство щодо захисту персональних даних. «Ми дуже сподіваємося, що електрона ідентифікація найближчим часом стане законодавчою нормою в Україні. Знаю, що відповідні законопроекти є вже напрацьовані. Таким шляхом пішли чимало країн світу і це дає відчутні переваги. В Україні, окрім Львова, уже кілька міст приєдналися та реєструють тварин у міжнародній базі даних, з якою працює Animal-ID.info. Господарі, які повернули своїх тварин, уже відчули переваги такого кроку», – каже Віктор Копач, засновник та СЕО Animal-ID.info.
3. Можливість виїзду за кордон з твариною. Для прикладу, з 2010 року в’їзд тварин без наявності спеціального мікрочіпа в країни Євросоюзу заборонений.
4. Можливість страхування тварини.
5. Підвищення відповідальності господарів. «Цей пункт особливо болючий у наших реаліях, адже часто тварини опиняються на вулиці, часом стають жертвами ДТП, і стається це не тому, що собаку загубили випадково. На жаль, люди, що позбуваються собак, залишаючи їх на вулиці, досі не є рідкістю у нашому розвинутому суспільстві. Нагадуємо, в Україні законодавчо передбачена адміністративна і навіть кримінальна відповідальність за недбале ставлення і жорстоке поводження з тваринами, тож ідентифікація змусить їх задуматися про це», – долає Оксана Кошак.

Умови чіпування собак передбачають, що це може зробити тільки господар собаки, що живе на території Львова. Він повинен підтвердити факт власності на тварину (попередня реєстрація тварини в міській базі даних або в animal-id.info). Дуже важливий факт – собака повинен мати щеплення від сказу, яке було проведене не пізніше як за рік до моменту чіпування.

Де можна безкоштовно чіпувати собаку у Львові:

  1. ЛКП «Лев», вул. Промислова, 56, тел. +38 (068) 535-45-45; email: lkplev@gmail.com.
  2. Центр здоров’я тварин «Доктор Vet», вул. Любінська, 164-А, тел. +38 (067) 562-73-56; email: doberlvet@gmail.com.
  3. Ветеринарна клініка «ZAGAVET», вул. Київська, 17, тел. +38 (094) 993-83-17; email: zagavet@gmail.com.
  4. Ветеринарний кабінет на вул. Пулюя, 40, тел. +38 (097) 793-19-69; email: vethelp-lviv@ukr.net.
  5. Ветеринарна клініка «Рекс» на вул. Пильникарська, 8А, тел. +38 (097) 790-94-10; email: rexlviv@gmail.com.
  6. Кабінет ветеринарної медицини «Vetpraktik» на вул. Панча, 5, тел. +38 (067) 324-20-53; email: office@vetclinic.lviv.ua.
  7. Ветеринарна клініка «Імпульс», вул. Садова, 2/4, тел. +38 (068) 582-19-79; email: dmytrievvet@ukr.net.
  8. Кабінет ветеринарної медицини «Андрій-ветсервіс»; вул. Кубанська, 12, тел. +38 (050) 370-92-93; email: wuspa.kurach@gmail.com.

Кількість клінік зростатиме, аби чіпування стало зручною процедурою для мешканців усіх районів міста. Якщо ветклініка хоче взяти участь у проекті, можна зареєструватися за посиланням.

Вимоги для ідентифікації собак мікрочіпом: Це може зробити тільки господар собаки, що живе на території Львова. Коли ви прийдете на процедуру вживлення чіпа, ви повинні підтвердити факт власності на тварину (попередня реєстрація тварини в міській базі даних або в animal-id.info). Дуже важливий факт – собака повинен мати щеплення від сказу, яке було проведене не пізніше як за рік до моменту чіпування.

Це вибір кожного свідомого господаря тварини. Ніхто не планує втрачати своїх собак, але це трапляється! Тому не втрачайте друга – чіпуйте!

Джерело: ЛКП «Лев»

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий