У Львові поменшало безпритульних собак: результати загальноміського підрахунку

Вчетверте поспіль у Львові провели загальноміський підрахунок безпритульних собак. Результати свідчать: безпритульних тварин на території міста меншає. Це результат програми гуманного скорочення чисельності безпритульних тварин.

marek-prygiel-51394-unsplash

Про це повідомлили в ЛКП «Лев». 1-3 серпня працівники підприємства, представники ініціативи Animal-ID.info, зооактивісти, волонтери, небайдужі львів’яни та опікуни три ранки поспіль проводили підрахунок собак на вулицях Львова за спеціальною міжнародною методикою. Працювали у секторах по всьому місту та вносили інформацію до бази даних у режимі онлайн. Завдяки спеціальному мобільному додатку, вони фотографували собак та додавали їхній опис одразу ж до бази даних, з якою працював модератор підрахунку. Також програма автоматично відзначала GPS-локацію тварини.

«Бачимо добру динаміку у місті, станом на початок серпня 2018 року ми нарахували на вулицях Львова 405 безпритульних собак. 43% з них стерилізовані, принаймні, у такого відсотка собак волонтери виявили кліпсу. Оскільки собаки можуть губити кліпси або волонтери можуть їх не помітити в хутрі, цей відсоток реально може бути вищим. 7% серед виявлених на вулицях собак – це потенційно господарські тварини, що загубилися чи перебувають на самовигулі», – розповідає Віктор Копач, співзасновник Anіmal-ID.info.

За показником кількості безпритульних собак Львів перебуває на рівні Трускавця та Українки, маленьких міст країни. До прикладу, у Кривому Розі, що за кількістю населення близький до Львова, налічується близько 7 000 безпритульних собак.

81% тварин, виявлених на вулицях Львова, мають добру масу тіла і не мають візуальних ознак захворювань. «Це свідчить, що на території міста немає серйозних захворювань тварин, і ці собаки не несуть загрози для мешканців», – додають ініціатори підрахунку.

Волонтери виявили, що у деяких секторах міста тварин значно більше, ніж в інших. Здебільшого, йдеться про території міста, які межують з передмістям, звідки тварини можуть приходити самі чи їх можуть підкидати місцеві мешканці. «Волонтери покрили у місті 40 секторів. Серед нових тенденцій – це скупчення безпритульних тварин на в’їздах до Львова. Зокрема, поряд з смт. Рудно, яке досі не долучилось до програми відлову-стерилізації-вакцинації безпритульних собак. Будемо працювати з їхньою місцевою радою щодо запровадження такої програми. Загалом, наша ціль – розробка програми гуманного поводження з тваринами для Львівської області», – розповіла директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак.

Рік тому у місті нарахували 412 безпритульних собак, а тепер – 405. «За цими цифрами стоїть масштабна робота. За цей рік між двома підрахунками ми відловили 690 собак, стерилізували 525 з них, оскільки частина з цих тварин були господарськими і повернулись додому, частина з них потрапили до нас на повторну вакцинацію, а, отже, були стерилізовані раніше. Прилаштовано 438 собак, що становить 83%. Якби цього не було зроблено, у місті було б набагато більше тварин-безхатьків», – говорить Оксана Кошак.

ЛКП «Лев» та Animal-ID.info висловлюють щиру подяку усім волонтерам, які долучилися до підрахунку. «Зареєструватися могли всі охочі, обрати зручніший сектор і вранці, коли песики ще активні, і допомогти їх рахувати. Проходити сектор мені доводилося іноді навіть дорогами і полями, але що може бути приємнішим за ранкову прогулянку та добрі справи для чотирилапих. Долучайтеся до підрахунку у наступні роки!» – каже співзасновниця ініціативи Dog-Friendly City, волонтер та зооактивістка Ольга Кирилович.

Джерело: ЛКП «Лев»

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий