У Миколаєві мають намір приспати 5 тисяч собак

У Миколаївській міській раді пропонують вдатися до масової евтаназії вуличних тварин. Таку ініціативу виконком виносить на найближчу сесію. Це суперечить міській програмі поводження з собаками і котами. Активісти закликають мера Олександра Сєнкевича не допустити масових страт тварин у Миколаєві.

Виконком говорить про «складну епізоотичну ситуацію» – ризик вибухонебезпечного поширення інфекційних захворювань серед тварин – і пропонує внести зміни до «Програми поводження з собаками та котами на території міста Миколаєва на 2013-2017 роки».

«Дуже дивно виглядає цей проект рішення, який вносить суттєві зміни в цю «Програму», – каже Віктор Копач, експерт Animal-id info UA. – Масова евтаназія безпритульних тварин у Миколаєві повністю перекреслює всі наші зусилля, які були націлені на гуманне вирішення проблеми регулювання чисельності вуличних тварин. За півроку до закінчення Програми метод Відлов-Стерилізація-Повернення можуть замінити на діаметрально протилежний – масові страти тварин, незважаючи на те, що «Програма» дає позитивні результати».

У 2017 році у Миколаєві фахівці з Animal-id infoUA двічі проводили загальноміський підрахунок безпритульних тварин. За останніми даними їхня загальна кількість становить 4900. Минулоріч цифра була значно вищою – 7400 особин.

«Масова евтаназія як метод регулювання скорочення чисельності бездоглядних тварин в Україні може бути застосована лише у вигляді виключення, – підкреслює Марина Суркова, віце-Президент Асоціації зоозахисних організацій України. – В Законі України «Про захист тварин від жорстокого поводження» про це чітко сказано. Евтаназія застосовується лише у випадку неможливості впровадження методів біостерилізації. Тому, незважаючи на мотивацію Миколаївської міської ради щодо «складної епізоотичної ситуації», ми б хотіли почути переконливі докази того, чому до цього часу біостерилізація тварин була впроваджена і реалізація «Програми» гуманними методами діяла, аж раптом це стало неможливим».

21122401_1356904544420639_5170575921868470828_o

Для регулювання чисельності диких чи безпритульних тварин до евтаназії вдаються лише у разі неможливості застосувати біостерилізацію чи біологічно обґрунтовані методи. Про це йдеться у статті 16 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

«Масова евтаназія тварин є частиною ганебного зоореалістичного руху, який є небезпечним та руйнівним для суспільства, – каже Наталія Вишневська, координаторка зоозахисного напрямку НЕЦУ. – Адже пропаганда та впровадження знецінення життя та вбивства не може бути цивілізаційним вибором України».

Прикладом ефективного використання гуманних методів регулювання чисельності вуличних тварин є львівський, житомирський, черкаський, київський, дніпровський, чорнобильський досвід.

У Львові впровадили масову біостерилізацію відловлених та обов’язкову реєстрацію і щеплення власницьких тварин. Застосувують фахові методики підрахунку кількості безпритульних собак. Співпрацюють з підприємцями. Створили інститут опікунів тварин. Відкрили сучасний Центр адопції. Місцеве комунальне підприємство «Лев» проводить інформаційні кампанії. З ініціативи компанії Кормотех у шкільну програму ввели курс гуманної освіти, що вчить дітей поводженню з тваринами.  

У комплексі це дало вагомі результати щодо зменшення чисельності безпритульних тварин у Львові.

Евтаназію як метод регулювання бездомних тварин заборонено на національному рівні у Польщі, Німеччині, Австрії, Португалії, Італії, Греції, Норвегії.

Лідери українських зоозахисних організацій України, волонтери та інші небайдужі громадяни звернулися до міського голови Миколаєва Олександра Сєнкевича із закликом не допустити масових страт тварин.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий