Українські ветеринари завершили навчання на сучасному європейському обладнанні

Українські ветеринари крокують у Європу! У Львові завершилися курси з ветеринарної анестезіології та ендоскопічних досліджень за участю фахівців Університету природничого (Люблін, Польща) на передовому обладнанні.KL_23

Набагато раніше підписання Україною угоди з Євросоюзом стартувала програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, фінансування проектів у рамках якої здійснює Європейський Союз. Можливо, це не дуже відомо широкому загалу, але в межах цього співробітництва вже зроблено чимало, а саме – отримано і реалізуються кошти на будівництво двох вольєрів у Луцькому зоопарку, а також отримано кошти й придбано обладнання для створення «Ветеринарної школи передової діагностичної техніки зі спеціалізованими лабораторіями» на базі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького. Саме в аудиторіях і практичних класах останнього у другій декаді вересня проводилися дуже цікаві і насичені курси з ветеринарної анестезіології та ендоскопічних досліджень за участю фахівців Університету природничого (Люблін, Польща). Обидва курси складалися з теоретичних і практичних частин.

Перший курс з ветеринарної анестезіології проходив 21-22 вересня, і його ведучою була лікар ветеринарної медицини з Університету природничого – Малгожата Лукаш. Слухачі мали змогу ознайомитися з завданнями, які має вирішувати сучасна ветеринарна анестезіологія, а також розібратися в її складових і принципах. Були розглянуті різні типи анестезії, особливості і передумови їх застосування, а також учасники мали змогу практичного відпрацювання здобутих знань. На курс зареєструвалося близько 90 ветеринарних спеціалістів, більшість із яких – практикуючі лікарі.

Другий курс проходив 23-24 вересня і стосувався ендоскопічних досліджень собак і котів. Тему ендоскопічних досліджень учасникам викладала кандидат ветеринарних наук Беата Абрамович. Ведуча розпочала курс із підготовки пацієнтів і будови обладнання (твердих і гнучких ендоскопів), допоміжних інструментів, їх обслуговування, очищення і дезінфекції, потім перейшла до детального розгляду методів дослідження, таких як: риноскопія, трахеоскопія, бронхоскопія, езофагоскопія, гастроскопія, дуоденоскопія, колоноскопія.

Певний акцент був зроблений на проведенні додаткових досліджень. Учасники ознайомилися з технікою відбору матеріалу під час ендоскопічних досліджень та вчилися грамотно інтерпретувати отримані результати. Також розглядалися методи усування сторонніх тіл. На цей курс було зареєстровано 55 ветеринарних спеціалістів, серед яких були й такі, що не відвідували курс з анестезіології.

Загалом обидва курси відвідало близько 100 ветеринарних спеціалістів, серед яких, за даними організаторів, 80% це – практикуючи лікарі. «Ветеринарна школа передової діагностичної техніки зі спеціалізованими лабораторіями» на базі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького не тільки отримала грант від Євросоюзу, але й має постійну підтримку від львівського виробника кормів для собак і котів, за що її колектив дуже вдячний керівництву компанії KORMOTECH. Наразі це тільки початок різноманітних освітніх заходів, які і надалі мають відбуватися на базі цієї школи.

Сергій Кондрат, генеральний директор VETZOO Projects

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий