«Визнати котів частиною екосистеми міста», – долучайтесь до підписання петиції!

Коти заслуговують на захист і турботу, адже бережуть мешканців міст від навали гризунів. Саме тому волонтери «Вірності», товариства захисту тварин Добропілля, що на Донеччині, пропонують місцевій владі оформити статус вуличних котів у місті. Аби долучитись до цього чудового проекту, підписуйте петицію, яка є за цим посиланням!

Що це означає?

Вуличні коти дуже важливі, аби вберігати людей від навали гризунів. Коти є природньою частиною екосистеми міст, тому що вони боряться із гризунами (які є набагато шкідливішими, переносять різноманітні хвороби та псують інфраструктуру). Відтак, громада міста має попіклуватись про вуличних котів, аби уникнути різкого зросту популяції небезпечних гризунів.

Для цього коти мають отримати спеціальний статус, офіційно стати частиною екосистеми м. Добропілля (за практикою м. Києва, м. Львова, м. Варшави).

 

Що дасть статус?

Статус «частини екосистеми міста» надасть котам певні гарантії безпеки, адже за ними закріплять право жити на горищах, у підвалах будинків, тобто жителі не зможуть замуровувати ці приміщення від тварин. Крім того, відповідний статус надає чотирилапим додатковий захист від живодерів, які підсипають отруту вуличним тваринам.

Водночас, слід приділити увагу питанню розмноження котів, а саме проведенню заходів з гуманної біостерилізації та вакцинації. Пілотний проект зі стерилізації безпритульних тварин уже був реалізований у Добропіллі, відтак, міська рада має механізм співпраці із громадським сектором в питанні гуманного регулювання чисельності вуличних котів.

 

Як досягти мети ?

Вже не перший рік в Україні діє система електронних петицій до місцевої влади. Вона зручна тим, що петиції, які зібрали необхідну кількість підписів, обов’язково потраплять на розгляд місцевим радам, відтак, депутати змушені будуть приймати якесь рішення та звітуватись за свої дії.

Тож закликаємо усіх, кому небайдужа доля тварин, долучатись до підписання петиції! Підписанню передує коротка процедура реєстрації на порталі звернень громадян.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий