Вони нас приручили. Світ відзначає День тварин

girl-1561943_1920

Тварини тисячоліттями живуть поряд із людьми. Різні народи у різні часи приручали найнесподіваніших з них: антилоп, страусів, журавлів, пітонів і навіть крокодилів.  

Однак приручити ще не означає одомашнити. Першим і головним супутником людини став вовк. І це сталося більш як 15 тисяч років тому. Вовк допомагав полювати, а згодом став і охоронцем. Саме вовка вважають пращуром собаки  — першої одомашненої тварини, яка стала найвідданішим компаньйоном.

dog-168815_1920

А перші домашні коти з’явились приблизно 10 тисяч років тому — тоді, коли люди почали будувати поселення і облаштовувати амбари для зберігання зерна. А через кілька тисяч років хвиля розселення котів поруч із землеробами охопила майже усю Європу і Північну Африку. Зараз на планеті живуть близько 600 мільйонів котів, і усі вони є нащадками дикої лівійської кішки. Міжнародні фелінологічні організації визнають орієнтовно 200 порід.

cat-56753_1920

У процесі одомашнення у тварини з’являється емоційна прив’язаність та відданість до людини. І найсильніше це розвинено у собак і котів. Тварини спілкуються зі своїм власником. Розуміють жести, погляди і слова.

Собаки і коти наповнюють наше життя змістом. Це надійні компаньйони і найкращі друзі, які дарують нам розкіш спілкування. Чотирилапі створюють затишок, заспокоюють і знімають стрес. І усі вони мають право на дім, їжу, безпеку, повагу і турботу, тому потребують відповідальних власників. 4 жовтня відзначають Всесвітній день тварин. Привітайте своїх улюбленців і подякуйте за те, що змінюють нас на краще.     

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий