Як ЛКП «Лев» стає сучасним стерилізаційним центром

1Вже восени ЛКП «Лев» стане сучасним стерилізаційним центром для безпритульних тварин, а зараз на підприємстві кипить робота – ремонти, зміна підходів до роботи, закупівля сучасного обладнання…

Пропонуємо Вам екскурсію по сучасному ЛКП «Лев», яке невдовзі дивуватиме новітніми підходами та цікавими рішеннями.

Біля воріт підприємства вже чутно – тут є багато чотирилапих, які так і хочуть познайомитись, адже щойно відчиняються ворота – починають радісно гавкати.

«Безпечні» собаки

10Біля самих воріт є кілька буд, в яких живуть місцеві собаки. Всі вони із жовтими кліпсами на вухах. Працівники підприємства пояснюють, що цей знак відрізняє стерилізованих і безпечних собак від інших, які мешкають на вулиці. У розуміння «безпечний» входить багато факторів, адже програма «відлов-стерилізація-випуск» не означає лише безпосередньо стерилізацію тварини. За цим криється цілий процес. По-перше, безпритульна тварина по прибутті у стерилізаційний центр проходить період карантину. Працівники і ветеринари таким чином уникають передачі хвороб між тими тваринами, що уже утримуються на базі центру і «новачками». За кілька днів карантину собаку обстежують, тож можна дізнатись, від чого її лікувати у разі потреби. Потім відбувається стерилізація, післяопераційна реабілітація та лікування хвороб, якщо їх було діагностовано.

11А вже після усіх цих ветеринарних процедур із тваринами починають займатись кінологи. Дуже важливо, аби безпритульні тварини були неагресивними, тож їх тестують на агресію і, якщо собака спокійний, його можуть випустити назад у місто. Але про це пізніше.

На теперішньому ЛКП всі собаки – «безпечні», тобто перевірені й стерилізовані. Відразу видно – у цих чотирилапих жодної агресії, самі лише добрі наміри. Попри нелегку долю, яка спіткала більшість із цих собак, вони не втратили віри у людей та досі радіють кожному, хто приділить їм увагу.

2Час реконструкцій

Трохи вглиб двору – вольєри. «Поки не такі сучасні й новітні, як у польському притулку, де ми нещодавно побували, – говорить помічниця директора ЛКП «Лев» Орися Олюхнич. – Але ми старанно вимиваємо їх, слідкуємо за чистотою та охайністю».

Зараз основна увага приділяється реконструкції та добудові приміщень. На базі центру планується облаштувати новітній ветеринарний кабінет навіть із рентген-апаратом! Поки що це крило на стадії будівництва. «А тут у нас буде рентген-кабінет, – вказує на свіжу стіну директор ЛКП «Лев» Олег Мацех. – У нас буде таке обладнання, що приватні клініки заздритимуть! Їз закупівлею інструментів та медичної техніки нам дуже допомагає бізнес, який хоче мати у Львові сучасні підходи до регулювання кількості тварин. Кормами наших собак вже забезпечує і надалі забезпечуватиме український виробник компанія «Кормотех». i Різноманітні інструменти та медпрепарати нам теж дарують небайдужі, які повірили у нашу справу».

25Соціальний та бізнес-проекти

Восени на базі ЛКП буде стерилізаційний центр, центр реєстрації домашніх тварин Львова та власна ветеринарна клініка. «Ми плануємо кошти, зароблені з реєстрації тварин, а також з платних ветеринарних послуг, які надаватимемо домашнім тваринам, направляти повністю на стерилізацію безпритульних тварин, – говорить Олег Мацех. – Адже бюджетні кошти, які отримує підприємство, покривають лише заробітну платню працівникам і комунальні витрати. В результаті ми хочемо вийти на рівень десяти стерилізацій на день, тобто об’єми і, відповідно, витрати будуть немаленькі».

Зараз на ЛКП працює єдина операційна. У сучасних умовах ветеринари підприємства поки не можуть дозволити собі новітнє обладнання, тож доводиться ще трохи почекати. «Бачите, ми дуже слідкуємо за стерильністю, – говорить Олег Мацех, демонструючи простерилізовані й запаковані інструменти. – Раніше вони валялись просто так. Я ж розумію, що без стерильності жодної мови про якість бути не може, тому цьому питанню ми приділяємо багато уваги, аби потім не було навіть теоретичної можливості перехресного зараження для тварин».

3Що таке регулювання кількості безпритульних тварин по-європейськи?

Олег Мацех говорить, що без підтримки усіх небайдужих ,працівників ЛКП та волонтерів цей проект було би не розпочати. Завдяки роботі кожного, хто долучається до проекту, вже скоро Львів подаватиме приклад своєю програмою стерилізації. Як це виглядатиме?

За сингалом мешканців про тварин без кліпси виїжджатимуть фахові ловці, які забиратимуть тварин в центр стерилізації. Там собак перевірятимуть по базі (саме для цього усіх домашніх тварин треба буде зареєструвати), чи не загубив хтось свого чотирилапого друга. Якщо виявиться, що тварина безпритульна, то її відправлять на карантин, потім простерилізують, вилікують, якщо потрібно. Коли тестування у кінолога покаже, що собака неагресивна і може повернутись у свій звичний ареал, то для неї шукатимуть відповідального опікуна, який зобов’яжеться доглядати за цією собакою, що буде мешкати, наприклад, в його дворі або десь поряд. Таким чином, відпускати тварин будуть під конкретну опіку, а не просто на вулицю – в голод і безнадію. Якщо ж хтось захоче забрати чотирилапого до себе додому – будь ласка! А от на базі центру собаки жити вже не будуть, для них планується організувати окремий притулок. Адже мета програми стерилізації не запроторити всіх собак в одному місці, а гуманно регулювати їхню чисельність та убезпечити людей від агресивних і хворих тварин.

Незабаром ми розповімо більше про теперішню команду ЛКП «Лев», а фоторепортаж про реконструкцію дивіться тут

Коментування на даний момент заборонено

Обсуждение закрыто.