Змінювати світ на краще: львівських школярів вчили гуманності

Більше тисячі юних львів’ян пройшли уроки гуманної освіти під час пілотного проекту «Маленький Принц. Львів, що любить тварин», а вже навесні такий курс розпочнеться в усіх школах Львова.

Вочра у Львівській міській раді підбивали підсумки пілотного проекту «Маленький Принц. Львів, що любить тварин», який став можливим завдяки співпраці управління освіти ЛМР, компанії «Кормотех», Навчально-методичного центру Львова, а також ЛКП «Лев».

Протягом листопада-грудня 2016 року для семикласників 16 шкіл Львова було проведено курс гуманної освіти, який складався з 4 уроків та виїзного заняття на ЛКП «Лев».

«Пілотний проект реалізовано, реалізовано успішно і ми маємо план запровадити його в усіх школах Львова в 2017 році. Практичним досягненням цих уроків є те, що більше тисячі молодих львів’ян будуть більш свідомо заводити тварин і більше ніколи їх не викинуть на вулицю, тобто, безпритульних тварин стане у місті менше, – зауважила Катерина Ковалюк, координатор проекту «Маленький принц. Львів, що любить тварин», керівник служби зі зв’язків з громадськістю компанії Кормотех. – Проект є освітньо-просвітницьким, оскільки він має певну вірусну складову, в позитивному розумінні. Діти приходять додому, діляться новими знаннями із батьками, зі своїми друзями, і ми бачимо запит від інших шкіл, від суспільства, від оточення цих школярів, і всі хочуть цього курсу».

Львівські освітяни відзначили, що курс виявився дійсно інноваційним. Методист НМЦО Валентина Олійник, яка займалася розробкою посібника для вчителів, зауважує: «Ми хотіли зачепити душу дітей, ми хотіли зачепити виховання шляхетних почуттів і розрухати їхній інтелект і розум по відношенню до гуманного ставлення до тварин. При розробці курсу ми використовували методи інтерактивності та дидактичних завдань, аби зацікавити дітей».

У свою чергу, директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак зауважує, що виїзні уроки на підприємстві стали своєрідним відкриттям і для дітей, і для самих працівників та вихованців ЛКП «Лев». «Якщо до нас приходять дорослі відвідувачі чи журналісти, наші собаки починають активно і голосно гавкати, а тут, коли приїздили діти, песики тихенько лягали і чемно виляли хвостами, наче розуміючи, що відбувається щось важливе. Аби змінити ситуацію із безпритульністю тварин ми маємо працювати над тим, щоб не допускати випадків безвідповідальності щодо чотирилапих. І цей проект є дуже важливим і дуже цінним, бо ми таким чином дивимось в корінь проблеми і вже сьогодні працюємо над стратегією її вирішення», – сказала Оксана Кошак.

Як зазначила директор ЛКП «Лев», після відвідування підприємства, одна із учасниць проекту забрала додому вихованця ЛКП «Лев».

Організатори пильно слідкували за реакцією дітей та вчителів, відвідували уроки, а після підбиття підсумків та доопрацювання програми, планують запровадити курс гуманної освіти у всіх 138 школах міста.

Інформаційна довідка

Ініціатором та координатором проекту виступила компанія “Кормотех”. Методику розробили фахівці НМЦО м.Львова, за підтримки компанії “Кормотех”, ГО “Академія Гуманної Освіти”. Дизайн та друк матеріалів – компанія “Кормотех”. Партнер проекту -ЛКП «Лев», що дозволило провести виїзний урок для учасників курсу.

Компанія Кормотех (ТМ “CLUB 4 PAWS”, “Optimeal”, “Мяу!”, “Гав!”, ) вітчизняний виробник харчування для тварин.

НМЦО – навчально – методичний центр міста Львова.

ЛКП “Лев” – ветеринарно-стерилізаційний центр міста Львова.

Навчальні заклади учасники проекту: ЛУПГ, школа-гімназія «Сихівська», Гімназія «Євшан», Школа-садок «Провесінь», Класична гімназія, Школи: №93, 94, 97, 3, 27, 15, 75, 42, 63, 2, 54.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий