10 правил утримання домашніх тварин. Чи всіх дотримуєтесь Ви?

   В Україні існує законодавча база, яка стосується певних норм утримання хатніх тварин. Втім, далеко не кожен господар знає, що відповідні закони і правила існують. Більше того, в українському Карному кодексі є окрема стаття, що стосується жорстокого поводження із тваринами. Чи всі юридичні тонкощі Вам відомі? Давайте перевіримо!

   Існує два ключових документи, що діють на території України в аспекті норм утримання тварин. Це Європейська конвенція про захист домашніх тварин, а також Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

   Відповідно до законів та ветеринарних порад, Соціальна ініціатива «Клуб 4 Лапи» створила доступний «Кодекс господаря», який рекомендуємо всім, хто вже має чотирилапого друга, і тим, хто лише збирається такого знайти.

   А зараз пропонуємо 10 правил утримання домашніх тварин згідно із цими документами:

 1. Жодна домашня тварина не може бути продана особам, яким не виповнилося 16 років, без чітко висловленої згоди їхніх батьків або інших осіб, які виконують обов’язки батьків та які зможуть забезпечити піклування про чотирилапого. 
 2. Ніхто не повинен спричиняти домашній тварині непотрібного болю, страждання або пригнічення. Ніхто не повинен залишати домашньої тварини.
 3. Будь-яка особа, яка утримує домашню тварину або яка доглядає за нею, повинна забезпечувати її належною їжею та водою в достатній кількості; надавати їй відповідні можливості для фізичного навантаження; уживати всіх обґрунтованих заходів для недопущення її втечі.
 4. Тварина не повинна утримуватись в домашніх умовах (незважаючи навіть на виконання умов утримання), якщо вона не може пристосуватися до неволі.
 5. Місце утримання тварин повинно бути оснащене таким чином, щоб забезпечити   необхідні  простір, температурний  режим,
  природне освітлення,  вентиляцію та можливість контакту тварин  із природним для них середовищем.
 6. Правила утримання  домашніх  тварин  установлюються  органами місцевого самоврядування, наприклад, у деяких містах України реєстрація чотирилапих обов’язкова, у інших – ні.
 7. При супроводженні домашніх тварин (тобто десь поза місцем проживання тварини) не допускається залишати їх без нагляду. Таким чином, звичка залишати собаку біля магазину чи іншого закладу суперечить закону. 
 8. Дарування тварин допускається після попереднього погодження з майбутнім власником. 
 9. При поводженні з тваринами не допускається: використання оснащень, інвентарю, що травмують тварин; примушування тварин до виконання неприродних для них дій, що призводять до травмувань; використання тварин в умовах надмірних фізіологічних навантажень тощо. 
 10. Кримінальний кодекс України присвятив окрему статтю жорстокому ставленню до тварин. За жорстоке поводження із твариною навіть передбачений арешт до 6 місяців або обмеження волі до 2 років.

 

Коментування на даний момент заборонено

Обсуждение закрыто.