5 порад, що допоможуть вберегти свого собаку від хвороб восени

Безумовно, собаки обожнюють осінь з її яскравим і шелестким листям, з великим задоволенням прогулюються парками або намагаються стрибнути через калюжі. Але восени значно зростає вірогідність, що ваш улюбленець захворіє. На початку осені власник має прикласти всіх зусиль і подбати про свого чотирилапого друга, аби допомогти зміцнити здоров’я і попередити хворобу.

Отже, 5 порад для власників тварин – притримуйтеся їх, і ваш собака обов’язково матиме хороше самопочуття:

  • Захищайте лапки чотирилапого. Тут фахівці радять після кожної прогулянки промивати їх теплою водою і добре витерти сухим рушником. А перед прогулянкою бажано нанести на лапки спеціальний віск або спрей.
  • Оновіть гардероб. Найгостріше на осінню прохолоду реагують собаки маленьких порід або з короткою шерстю. Придбайте теплі кофтинки, які зроблять перебування на вулиці більш комфортним і приємним. А від надмірної вологи собаку захистить спеціальний плащ-дощовик.
  • Подбайте про раціон харчування. Восени собаки відчувають нестачу вітамінів. Ви обов’язково це помітите, коли собака почну гризти меблі вдома. Найбільше не вистачає восени улюбленцю вітамінів A і D. Додайте у щоденний раціон овочі та фрукти – наприклад, моркву, капусту тощо.
  • Захищайте песика від паразитів. Восени кліщів завжди більше, ніж в інші сезони. Тому обробляйте шерсть собаки спеціальними засобами і перевіряйте шкіру улюбленця після кожної прогулянки.
  • Потурбуйтеся про собаку під час линяння. Регулярно вичісуйте його спеціальною щіткою. Використовуйте спеціальні кондиціонери для сухої шкіри собаки – придбати їх можна у будь-якому магазині для тварин або у ветеринарній аптеці.

Власний собака – це не лише радість, а ще й велика відповідальність. А ми бажаємо вам і хвостатому другу теплої та сонячної осені.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий