5 порад, як захистити кота від застуди восени

Попереду три осінніх місяці і вже зараз варто подбати про профілактику застуди у свого улюбленця. Під час похолодання здоров’я кота (навіть якщо він має хороший імунітет) може похитнутися, тому саме від власників залежить, як тварина перенесе міжсезоння.

Найпоширеніші причини захворювання котів

На щастя, коти хворіють достатньо рідко.  Найчастіше це трапляється через переохолодження, а також низку зовнішніх факторів, наприклад, стресу,  підвищеної вологості або протягів. А також через:

  • Вікові зміни,
  • Незбалансоване харчування,
  • Природну схильність, яку мають деякі породи,
  • Часті прогулянки під осіннім дощем,
  • Звички котів занадто довго сидіти на холодному підвіконні тощо.

Якщо кіт впродовж тривалого часу гуляє на вулиці, у нього швидше за все міцне здоров’я. Однак намагайтеся не випускати свого улюбленця на вулицю під час поганої погоди і обов’язково гукайте додому на ніч у холодну пору.

 

5 порад з профілактики застуди у котів

Серед найважливіших порад, які допоможуть захисти здоров’я чотирилапого, варто пам’ятати про наступні:

  • Зробіть всі необхідні щеплення. Це особливо важливо в тому випадку, якщо кіт вільно гуляє або постійно контактує з іншими тваринами.
  • Регулярно показуйте кота ветеринару. Спеціаліст визначить, чи не страждає тварина будь-якими захворюваннями і у разі необхідності допоможе. Також надасть всі необхідні рекомендації щодо догляду за котом, його харчуванням і так далі.
  • Подбайте про збалансоване харчування чотирилапого друга. Восени в раціоні котів має бути більше білків, жирів, а також амінокислот. Час від часу давайте тваринам вітаміни, які підвищать опір до хвороб.
  • Не дозволяйте коту переохолоджуватися. Зменшуйте час прогулянок чотирилапого на вулиці під час холодної дощової погоди. Котів з короткою шерстю ветеринари радять одягати у спеціальний теплий одяг.
  • Ставтеся уважно до здоров’я свого друга. Пам’ятайте про основні симптоми, що видають хворобу. І якщо кіт почав чхати, має закладений ніс, підвищену сльозоточивість, а іноді і високу температуру тіла – це ознаки того, що тварина потребує допомоги. Але остаточний діагноз може поставити лише фаховий ветеринар.

Зазвичай застуда у котів проходить без наслідків і за 4-7 днів тварини починають добре себе почувати. Дбайте про своїх улюбленців і слідкуйте за їхнім здоров’ям – тоді їм не страшна навіть найнеприємніша осіння погода.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий