Акція «Візьми собаку на роботу» створена, аби забезпечити улюбленців спілкуванням, – координатор

Вже завтра українські любителі собак святкують унікальне свято – день «Візьми собаку на роботу»! Для України ця традиція зовсім юна, лише втретє таке свято проводиться. Тож варто дізнатись, звідки воно до нас прийшло і, головне, чому воно так важливе для господарів собак та самих чотирилапих? Напередодні свята на всі ці питання відповідає координатор соціальних ініціатив компанії Kormotech Катерина Ковалюк.Акція «Візьми собаку на роботу» створена, аби забезпечити улюбленців спілкуванням, - координатор

 – Тож, як прийшла ідея інтегрувати в Україні таке свято? Чим воно взагалі важливе для тварин та їхніх господарів?

– Три роки тому ми почали аналізувати культуру ставлення до тварин на теренах нашої країни. Результати показали, що в Україні низький рівень відповідальності перед чотирилапими. Тварин купують як іграшки, потім викидають на вулицю, бо з’являються в домі діти чи тому, що вони нищать речі. Рідко питання, що ж таке бути господарем тварини, вивчається наперед.

Як результат ми створили соціальну ініціативу та розробили комунікацію про відповідальність перед чотирилапими. Було створено серію постерів, посібник «Кодекс господаря», розроблено, разом з ветеринаром та зоопсихологом, серію матеріалів про життя та співіснування з чотирилапими.

В цей час я випадково натрапила на інформацію про «Візьми собаку на роботу» в мережі Інтернет. Одразу захотілось почати святкувати його в Україні. І ось чому: існує 4 ресурси, якими господарі зобов’язані забезпечувати своїх чотирилапих:  корм, вода, турбота про здоров’я та спілкування.  Якщо перші три є зрозумілими для більшості власників, то четвертий – спілкування – не завжди. Ініціатива ВСНР ідеально для цього підходить.  Кожен, в кого є чотирилапий, добре знає, що таке йти на роботу, залишаючи його самого. Кожен знає цей погляд…Акція «Візьми собаку на роботу» створена, аби забезпечити улюбленців спілкуванням, - координатор

І ось настає той день, коли ти береш його з собою – щастя не має меж! Це свято – це спосіб уважити радість дружби людини та тварини, можливість популяризувати її та продемонструвати іншим, як можна любити брата меншого.

 – Звідки походить це свято?

– Воно зародилось та дуже популярне в США. Там вже 15 років беруть собак на роботу.

 – Чи «Кормотех», як ініціатор такого Дня впроваджує таку традицію серед своїх співробітників і як його сприймають загалом?

– В нас молода, відкрита команда. Пам’ятаю, як запропонувала святкувати ВСНР –рішення було прийнято за лічені секунди. В 2013 ми святкували його фактично самі. 2 роки поспіль ми активно розповідаємо про нього та заохочуємо господарів тварин з цілої країни брати участь в акції.Акція «Візьми собаку на роботу» створена, аби забезпечити улюбленців спілкуванням, - координаторАкція «Візьми собаку на роботу» створена, аби забезпечити улюбленців спілкуванням, - координатор

Хорошим прикладом є безперечно наш CEO, в якого 3 тварини. Він, разом з іншими працівниками, візьме на роботу свого собаку вже втретє. Повірте, всі чекають цього дня – адже в офісі стає дуже весело. По коридорах гасають працівники, спілкуючись та граючись з собачками.

 – Дехто із любителів собак часто беруть своїх улюбленців на роботу і розповідають, що ця звичка уже не сприймається з подивом колегами та іншими людьми. Чи допоможе таке свято, що проводиться бодай раз на рік, змінити упереджене ставлення, що собаці не місце в офісі

– Звичайно, що ВСНР викликає різні емоції: є й такі хто обурюються, мовляв «що собаці робити на роботі». Та як кажуть в народі: «вода камінь точить». І саме ініціативи такого типу допоможуть нам підняти культуру ставлення до тварин.

Окрім ВСНР, з останніх цікавих речей, що ми ініціювали або до створення яких долучились:

  • Кодекс Господаря: збірка про те, що означає бути господарем собаки;
  • Ресторан для собак, в межах фестивалю «Made in Ukraine»;
  • ZooCafe у Львові (де мешкає 10 котиків).

Також ми стабільно підтримуємо розвиток ветеринарії, кінології та фелінології, створення стерилізаційних центрів, допомагаємо притулкам.

 – Тож, резюмуючи, чому варто 31 липня взяти собаку на роботу?

– Бо собака наш вірний друг і ми зобов’язані  робити його щасливим, адже він робить такими нас. Які ще потрібні аргументи?

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий