Австрійські вчені довели, що собаки вміють копіювати риси господарів

Більшість з нас знає про те, що собаки мають схожі риси зі своїми господарями. А нещодавно ідея про це отримала наукове підтвердження. На думку австрійських дослідників, собаки можуть копіювати тривожну та негативну поведінку своїх господарів. Водночас, веселі та енергійні чотирилапі здатні допомогти своїм господарям упоратися зі стресом.

У дослідженні австрійських вчених участь взяли 100 собак і їхніх власників. Для них науковці підготували різноманітні тести і завдання, під час яких вимірювали реакцію на загрозу та серцебиття. Цікаво, що дослідники враховували і рівень у крові тварини кортизолу – гормону, що свідчить про рівень стресу.

Власників же оцінювали за п’ятьма характеристиками особистості: поступливість, добросовісність, відкритість до нового досвіду, екстравертність і невротичність. А за допомогою анкет господарі описували особистість своїх улюбленців.

За словами Іріс Шоберль, дослідниці з Віденського університету, господарі і собаки можуть впливати на механізми психологічної адаптації один одного. Разом з тим, Іріс Шоберль зазначає, що люди мають більший вплив на чотирилапих.

У коментарі BBC News Іріс Шоберль зазначає: «Наші результати гарно вписуються в практичний досвід. Господарі та собаки – це соціальні пари, і вони впливають на здатність одне одного протидіяти стресу».

Також за її словами, чотирилапі улюбленці надзвичайно чутливі до емоційного стану свого господаря і можуть повністю віддзеркалювати його емоції.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий