Чи дозволяти коту гуляти на вулиці?

Кожен власник для себе вирішує самостійно, чи дозволяти гуляти коту на вулиці і якщо так, то наскільки довго прогулянка може тривати. Ветеринари радять дуже уважно ставитися до цього питання і добре подумати, перш ніж відчиняти двері на вулицю своєму котику.[gotowall.com]20120714_171555_7915 (1)

Ми зібрали декілька аргументів «за» і «проти» прогулянок на вулиці.

Чому «так»?

  • Спеціалісти вважають, що таким чином вдається урізноманітнити повсякденне життя котів. На вулиці для тварини відкривається величезна кількість можливостей активного відпочинку.
  • На вулиці є сонячне світло, достатня кількість якого сприятливо впливає на сон і здоров’я котів.
  • Також вулиця дозволяє проявити свої поведінкові звички, які закладені на рівні інстинктів. Наприклад, дряпання різних предметів кігтями.

Чому «ні»?

  • На вулиці кота підстерігає безліч інфекцій і паразитів, з якими тварина неминуче зіштовхнеться (глисти, блохи та інші). Тому варто також подбатки про щеплення і профілактичні засоби.
  • На котів часто нападають дикі тварини, які можуть їх серйозно поранити або інфікувати.
  • Також домашні вихованці частіше гинуть під колесами автомобілів або інших транспортних засобів.

Спеціалісти наводять наступну статистику – вуличні коти живуть у середньому 3-7 років, домашні – до 14 років. Тому, якщо все ж прийняте  рішення дозволити коту гуляти на вулиці, уважно підготуйтеся до цього.  Подбайте про всі необхідні щеплення, одягніть нашийник з жетоном, на якому буде зазначена контактна інформація власника.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий