Чим хворіють наші домашні улюбленці восени?

Через підвищену вологість і холодну погоду собаки і коти хворіють восени значно частіше. Тому важливо уважно слідкувати за настроєм і станом здоров’я свого улюбленця – це допоможе своєчасно розпізнати захворювання і попередити можливі ускладнення.

Отже, восени домашні тварини найчастіше страждають від:

  • Линяння. Осінь – плановий період для линяння. У цей період тварина має отримувати достатню кількість вітамінів та мінералів. Необхідно ретельно вичісувати улюбленця, використовуючи для цього спеціальні щітки та фурмінатори. Також варто придбати кондиціонер, який покращить зовнішній вигляд і структуру шерсті. Купати тварин часто у цей період заборонено. Також краще використовувати шампуні, у складі яки є протеїн.
  • Вірусні інфекційні захворювання. З початком холодної пори імунітет тварини значно слабшає, а ризик отримати вірусне інфекційне захворювання – підвищується. Захистити тварину від таких захворювань можна лише регулярними щепленнями. Одне з захворювань, що трапляється найчастіше – демодекоз, що викликане підшкірним кліщем. В основному ним хворіють собаки. Як проявляється це захворювання? Спочатку на вухах, губах і навколо очей з’являються залисини – вони безболісні і не турбують тварину. На початку захворювання з’являється сильне свербіння, улюбленець може чухатися впродовж декількох годин. Потім стає помітним почервоніння. Тварина стає млявою, втрачає апетит і багато п’є.
  • Інфекційні респіраторні захворювання. Це ще один різновид захворювань, від яких страждають тварини с ослабленим імунітетом у холодну пору. Серед них найпоширеніші – ринотрахеїт, кальцівіроз і вірусний нежить. Ці захворювання уражують дихальні шляхи тварини і протікають зазвичай гостро. Якщо улюбленець кашляє, чхає або у нього з’явилися виділення з носа, течуть сльози і піднялася температура – відразу зверніться до ветеринара. Ігнорування таких захворювань призводить до серйозних ускладнень.

Оберігайте своїх улюбленців від захворювань. І уважно слідкуйте за змінами у їхньому настрої та поведінці в холодну пору року.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий