Чому коти ігнорують своїх власників?

Впродовж 10 тисяч років спільного життя, коти добре пристосувалися до людини,  а також навчилися розпізнавати голоси людей. Японські вчені виявили, що еволюція навчила кішок іноді ці голоси ігнорувати.cat-1058095

За результатами дослідження Токійського університету і Університету Південної Флориди, кішки можуть відрізняти голос свого власника від голосу інших людей. Під час експерименту дослідники відібрали 20 кішок у віці від одного року до 11-ти, і прослідкували, як вони реагують на голос чотирьох незнайомих людей і власника.

Вчені виявили, що коти активніше реагують на голос власника, ніж на інших незнайомців – 15 кішок з 20. Решта п’ять ігнорували власника – хоч і демонстрували реакцію на голос, але з місця не зрушилися.

Згідно з іншим дослідження про інтелект тварин, що було опубліковане у науковому журналі Animal Cognition, коректніше говорити, що коти «одомашнились», так як ініціатива до спілкування з людьми завжди надходила від них. Вчені зазначають, що коти завжди потребують витримки під час вистежування жертви, тому еволюційні механізми і не дозволяють завжди реагувати на зовнішні подразники. «За час своєї еволюції коти навчилися приховувати свої почуття, щоб вижити», – пояснюють вчені.

У дослідженні також зазначається й про те, що власники домашніх улюбленців вважають, що собаки більше прив’язані до своїх господарів, ніж коти.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий