Чому коти так люблять полювати на різдвяну ялинку

Як вберегти дерево від домашнього улюбленця і навпаки

cat-677284_960_720

Упродовж різдвяних свят в оселях, де живе кіт, ялинка опиняється у небезпеці. Чотирилапі ставляться до головного святкового атрибуту з щирою цікавістю. Це щорічно підтверджують підбірки роликів на YouTube та у соцмережах. Як, наприклад, оця. 

Коти точать об стовбур кігті, гризуть гілки, бавляться ялинковими іграшками. Особливо активні непроти перекинути ялинку.  Що більший кіт, то менше у дерева шансів залишитися у вертикальному положенні. 

Звідки ж це непереборне бажання вполювати зелену красуню?

Все просто: для кота це велика нова іграшка. Вона яскрава, має багато цікавих предметів, які шарудять, світяться чи блимають. Нетиповий об’єкт в інтер’єрі не залишає улюбленця байдужим. Особливо якщо йдеться про кицю, яка бачить ялинку вперше. До того ж стрибати на дерева – це один з котячих рефлексів. 

Інтерес до ялинки безпосередньо пов’язаний з віком, породою і особистим темпераментом тварини. Кошенята грайливі – вони точно не проігнорують святкову атрибутику. Котів поважного віку ялинка не так цікавитиме. Тому вони радше спостерігатимуть збоку. Для активних порід ялинка взагалі є об’єктом підвищеної небезпеки. 

Що стосується скляних прикрас, паперу для пакування подарунків і дощика – це предмети, які можуть нашкодити вашому улюбленцеві. Часом вони містять токсичні речовини. Уникайте таких предметів чи бодай зробіть усе можливе, аби ваша тварина їх не наїлася чи не порізалась. 

Як відвадити чотирилапого від ялинки? Коти не люблять аромату цитрусових. Можна начистити біля дерева апельсинів, лимонів і мандаринів і розкласти шкірки на гілках.

Надійно встановлюйте ялинку. А якщо інтер’єр дозволяє – прив’яжіть. Її завдання – не падати, а наповнювати оселю святковим настроєм. Ви, до речі, вже подбали про подарунок для свого домашнього улюбленця? Якщо ні, прочитайте нашу статтю про те, що дарувати чотирилапим друзям. Затишного 2018-го вам і вашим домашнім тваринам!

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий