Чому собаки схожі на господарів?

Вузькими вуличками міста пробігає дівчина з розкішними кучерями, за нею на поводку – довговухий кокер-спаніель. Ось позаду – бородатий хіпстер веде шнауцера, а їм назустріч поважно бредуть лисуватий атлет зі своїм бульдогом. Часом чотирилапі друзі просто містично схожі на своїх господарів, чи не так?

Прогуляймось алеями міста, подихаймо свіжим повітрям у парку, паралельно – крадькома поспоглядаймо за собаками та їхніми власниками. Дивний феномен – та частенька схожість між ними.

Люди власноруч обирають собі собаку, схожого на них самих, кажуть науковці. Чому так стається?

Психологи Каліфорнійського університету першими вирішили перевірити це явище. Вони вирушили у кілька найближчих парків, зробили окремі фото власників та тварин, і попросили учасників експерименту зіставити їх. Без будь-яких додаткових підказок опитувані досить чітко виконали завдання. Дослід повторили кілька разів. Опісля – підтвердили: обираючи собачку, люди підсвідомо надають перевагу схожим на них як зовні, так і за характером. Але ця теорія підходить лише для породистих собак, коли люди наперед знають, як виглядатиме улюбленець у дорослому віці.

Насправді, схожість може бути незначною, зате помітною – тобто, проявлятись у найбільш виразних зовнішніх характеристиках. Скажімо, жінки з довгим волоссям часто обирають тваринок із висячими вухами, кучеряві – із хвилястою шерстю, стрункі – високих граційних собак тощо. Іноді схожість може проглядатись і в більш делікатних особливостях, скажімо – у розрізі очей. Також кожна порода має свій темперамент та особливу поведінку, за якою її обирає господар. Скажімо, власниками французьких бульдогів зазвичай є активні, яскраві особистості, які слідкують за модою. Власниками далматинців – строгі та витончені люди, які люблять класичний стиль одягу та високе мистецтво.

Люди мають схильність обирати знайоме, адже домашній улюбленець викликає більше любові та ніжності, коли нагадує їм себе. Запитання – чому ми обираємо схожих на себе собак – відкриває більше цікавого про рівень стосунків, які ми, люди, будуємо з нашими улюбленцями. Це ж не просто домашні тваринки – це члени сім’ї, з якими повинно бути комфортно та затишно.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий