Чотирилапі біженці: як рятують тварин з зони АТО у Бердянську

Зворушливу історію про відчайдух-волонтерів, які рятують тварин із зони АТО ми дізнались від Яни Сасіної, запорізької журналістки, яка невпинно просить усіх небайдужих допомогти чотирилапим біженцям.

Притулок у Бердянську прийняв уже 80 тварин із зони АТО – когось привозять військові, хтось потрапляє до притулку з рук переселенців. Яка доля спіткає тварин на війні та як їм допомагають люди, розповідає Яна:

Пуля і Патрон

«Я знайшла це місце випадково, виходячи з бердянського штабу допомоги переселенцям. Увагу привабила табличка «Зоокафе». Біля входу – велика клітка з червоним папугою, поруч дівчина розчісує незграбне сліпе цуценя. Воно розгублено тикається в мене носом. «Породистый, – несміливо уточнює дівчина, хапаючись за мою зацікавленість». З розумінням киваю.

З дверей виходить масивний стафорд і перевіряє мої кишені. Знайомимось. Звуть Майком. Його знайшли біля обгорілого трупу господаря і привезли сюди. «У нас тут кафе, конечно, можно прийти с питомцем, но еще – ветлечебница и приют. Сюда солдаты привозят животных из АТО. Вот так прям каску снимают, туда кладут котят, щенят и везут нам… А имена, значит, такие дают: девочка – Пуля, мальчик – Патрон. Других названий у них нет. А если кто берет это животное у нас, мы просим, чтоб не меняли кличку. Они привыкают же».

«Погодуйте Мусю»

У волонтера Наталі на руках – кішка без лапи. Вона запрошує мене до котячої «палати». Тут – зо два десятки чотирилапих переселенців після операцій, багато тварин-інвалідів. Всиновлювати їх не поспішають. На внутрішньому подвір’ї господарюють собаки. Ротвейлер Дора до Бердянська приїхала з родиною. Зареєструвавшись у штабі допомоги переселенцям його люди, побачивши вивіску, привели собаку до притулку і пішли.

Тепер людей у Дори немає, але є якась немотивована довіра, з якою вона стрибає Наталі в обійми і цілує її в ніс. А я думаю про те, що поважаю людей, які вивозять з собою тварин на мирні території. Колись знайома з Донецька розповідала про маму, котра їздить додому «квартиру посмотреть и животных покормить». Просто йде вулицею і заходить до квартир і будинків, де на вікнах написано щось на кшталт «Покормите Мусю». Отак просто. «Покормите Мусю». Не пощастило Мусі.

А ще пригадалося, як серед нескінченного потоку прохань у групі допомоги переселенцям прочитала таке: «Помогите, пожалуйста, с вывозом мужчины и его собаки на машине. Без собаки ехать категорически отказывается».

Тваринам потрібні ліки

«Чаще всего разбирают хомячков, шиншил и попугайчиков, а собак и кошек не очень активно, – ділиться Наталя. – Они у нас раненые почти все, поэтому очень нужны хирургические инструменты и шовный материал, лекарства». Сьогодні у військовому шпиталі та колективному центрі для тварин зі сходу перебувають 80 підопічних. Волонтерки дуже просили розмістити інформацію про потребу в допомозі сильних і завзятих бердянців – багато роботи, з котрою фізично важко впоратись.

Також просять долучитися людей, котрі могли б допомогти із пошуком програм та написанням грантів. Телефон волонтерки Наталі Добрих: 099 11 83 880

Рахунок для благодійних внесків: ЄДРПОУ 2277517709 Р/Р 26004275166 МФО 320478 ВАБ “Укргазбанк”

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий