6 порад, як продовжити життя вашого собаки

Дотримуйтеся цих простих пунктів, аби якнайдовше тримати домашнього улюбленця у відмінній формі.

У 2013 році 29-річний метис такси Макс мирно пішов з життя у будинку своєї сім’ї. На той час його визнали Найстаршим Собакою У Світі. Макс був феноменом: зазвичай такси живуть 12-13 років. Господиня запевняла, що не робила нічого особливого і ставилася до нього, як до інших собак. Однак вона так чи інакше поводилася із чотирилапим правильно, якщо він зміг так довго залишатися живим і здоровим.

Ми не можемо гарантувати, що ваш улюбленець поб’є світовий рекорд, але ці прості 6 порад допоможуть забезпечити йому довге і щасливе життя. Звісно, тривалість життя собаки, зокрема, залежить від породи. Утім ці рекомендації будуть корисні усім.

dog-2537899_960_720

 

Правило перше: здорове і якісне харчування

 

Собаки, які менше їдять, живуть довше. Це результати дослідження, проведеного у 2011-му. Песики, які виросли на низькокалорійному раціоні (тобто, вживали на 25% меншу за “нормальну” кількість їжі), жили на 2 роки довше, ніж ті, яких годували більше.

Звісно, ви не маєте суттєво зменшувати порцію свого улюбленця, не проконсультувавшись з ветеринаром. Проте це загальновідомий факт: собаки з помірною вагою мають більше шансів стати довгожителями. Натомість огрядні тварини схильні до серцевих захворювань та інших проблем зі здоров’ям.

Якість їжі, яку споживає ваша тварина, також має значення. Ретельно вивчайте склад кормів. Особливо м’ясні складники. Уникайте цукру, надлишку натрію, невідомих наповнювачів тощо.

 

Правило друге: фізичні вправи

hybrid-662810_960_720

 

Правильне харчування – це не єдина умова для продовження життя вашого собаки. Ключовою запорукою є фізичні вправи. Бонус полягає у тому, що спільні заняття спортом корисно впливатимуть і на вас також.

І у собак, і у людей, це знижує стрес, покращує настрій та зберігає емоційне здоров’я. Регулярна фізкультура не лише зберігає здорову вагу і дозволяє нарощувати м’язову масу, а й підтримує серцево-судинну систему вашого собаки.

Зробіть вечірні прогулянки тривалішими. Пропонуйте собаці бігати підтюпцем. Найкраще, якщо до нього приєднаються й інші собаки. Така соціалізація знижує стрес і загалом покращує якість життя чотирилапих.

 

Правило третє: розвивайте розумові здібності вашого улюбленця

Аби собака був щасливим, дбайте не лише про його тіло, а й про його розум. Тварина, які нудно, стає депресивною, тривожною і навіть може захворіти. Коли чотирилапий старіє, підтримуйте його активність: просіть виконувати команди і бавтеся з ним.

Вчитися ніколи не пізно. Навіть в старості. Опановуйте складніші команди, позаймайтеся з кінологом. Спробуйте аджиліті чи курсинг.

Додаткова активність зробить собаку бадьорішим, а навчання нових вмінь ще більше зміцнить ваш зв’язок.

 

Правило четверте: чистіть собаці зуби

the-mouth-of-a-dog-2633289_960_720

Господарі чотирилапих дуже часто про це забувають. А деякі і не знають, наскільки для здоров’я собаки важливе щоденне чищення зубів. Нехтування гігієною призводить до зубного нальоту, гінгівіту і навіть пародонтозу. А ще це ризик бактеріальних інфекцій, які спричиняють тяжкі захворювання внутрішніх органів.

Однак забезпечувати собаці повноцінний догляд не так складно, як здається. Просто щодня чистіть йому зуби та купуйте жувальні іграшки. Як привчити тварину для процедури і що для цього потрібно, читайте у нашому матеріалі.  

Перевіряйте стан здоров’я пащі вашого собаки на щорічному огляді у ветеринара. Чи не у кожній сучасній ветклініці тепер доступна ультразвукова чистка зубів. Наприклад, у Львові таку послугу надають у першій комунальній ветеринарній клініці в ЛКП “Лев”. Чистка зубів у дрібних порід собак коштує 135 грн, а для середніх та великих – 153 грн (без вартості анестезії).  

 

Правило п’яте: дотримуйтеся рекомендацій ветеринара

Навіть якщо ваш собака виглядає абсолютно здоровим, він має відвідувати ветеринарного лікаря для загального огляду бодай раз на рік. Собачкам, які починають старіти, рекомендують перевірятися частіше – двічі протягом року.

Ви повинні контролювати стан здоров’я домашнього улюбленця. Лікар зможе виявити потенційні захворювання на ранніх стадіях. Це дає більше шансів ефективно побороти будь-яку хворобу і запобігти ускладненням. Профілактичні заходи забезпечать вашому чотирилапому другу довге здорове життя.

 

Правило шосте: насолоджуйтеся кожним моментом

woman-2273449_960_720

Ми живемо довше за наших улюбленців. Не існує жодного чудодійного засобу, здатного продовжити життя вашого собаки на десятки років. Чимало залежить від індивідуальних особливостей та породи чотирилапого. Однак ретельний догляд, любов, турбота і регулярні відвідини ветеринара цілком можуть додати вашій тварині ще кілька років щасливого життя.

Час, який ви проводите разом, є безцінним. Тому дотримуйтеся здорових звичок, зберігайте тіло і розум собаки в активній формі і насолоджуйтеся кожною хвилиною, яку доля відводить вашій міцній дружбі.   
Джерело: Rover.com

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий