Дівчата на службі: Альфа означає перша

 

22068973_1726925627378408_1673555988_o

Німецькій вівчарці Альфі 5 років. Це улюблена порода, товаришка по службі і найкращий друг Івана Лишанича. 25-річний кінолог працює у правоохоронних органах з жовтня 2012-го.

Спочатку була армія, згодом – Закарпатський кінологічний центр в Ужгороді. Саме з цього почалася його кар’єра, пов’язана зі службовими собаками. Іван працює тут і донині.

Аби стати інструктором-кінологом, потрібно було мати пса. Власного або одного з вихованців центру. Так у життя Івана 5 років тому чотиримісячним щеням чепрачного окрасу прийшла Альфа. Досвідчені колеги радили Іванові брати саме «дівчинку».

«Суки вірніші і краще піддаються дресурі. У Альфи особливий характер – вона вперта! Справжня жінка. Якщо не матиме настрою займатися, її не змусиш. Але для мене це не просто службова собака. Альфа – насамперед друг», – говорить Іван.

Разом із на той час щеням хлопець три місяці вчився у Житомирському центрі підготовки поліцейських – це чи не єдина в Україні професійна навчальна база для кінологів.

Найсильніше у Альфи розвинене вміння брати слід.  Саме тому вони з Іваном спеціалізуються на слідовій роботі. Якщо собаки, які шукають вибухівку, можуть виїжджати на виклик раз на місяць, то Альфа має 6-8 виїздів на день. Крадіжки, пограбування і розбій стаються доволі часто. До того ж Альфа з Іваном обслуговують не лише місто, а увесь Ужгородський район.

Близько місяця тому в Ужгороді сталася крадіжка у книжковому магазині. Поцупили гроші і ноутбук. Альфа взяла слід. Собака йшла два з половиною кілометри, поки не привела слідчо-оперативну групу до будинка в селі Минай, де і виявили крадене.

Минулого року на всеукраїнських змаганнях службових собак у Мукачевому Альфа посіла 7 місце. А цього тижня вони з Іваном виходять на міжнародний рівень – беруть участь у Першому міжнародному відкритому чемпіонаті з багатоборства кінологів в Ужгороді. Змагатимуться зі службовими собаками з Чехії і Румунії.

 

Підготовкою до Чемпіонату Альфа займалася через день. Службовій собаці не можна давати надто інтенсивні навантаження, пояснює Іван. Тренуються кілька годин, а тоді вона відпочиває.

В Ужгороді Іван мешкає в орендованій квартирі. Жити з собакою разом поки не має можливості. Тому Альфа завжди чекає Івана на базі Кінологічного центру.

Це не єдина собака, з якою працює Лишанич. Ще один службовий товариш Івана – чотирирічна німецька вівчарка Янго. Цей пес спеціалізується на пошуку вибухівки. Разом з Іваном Янго мав відрядження на Євробачення до Києва: обстежували автомобілі з апаратурою і автобуси з учасниками. По кілька разів на день ретельно оглядали територію проведення конкурсу. А у 2015-му шукати вибухівку і зброю зі службовою собакою Іван на 30 днів їздив в АТО.

Досвідченій Альфі бажаємо високих результатів на змаганнях і успіхів у службі! Офіційний партнер Першого міжнародного відкритого чемпіонату з багатоборства кінологів – «КЛУБ 4 ЛАПИ».

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий