Дівчата на службі: чому Наталія і Дейзі хочуть стати поліцейськими

Історія людини, чиї професійні плани повністю змінила молоденька вівчарка зонарного окрасу.

IMG_4133

Собаці Дейзі два роки і два місяці. З Наталією Мацур вони – найкращі подруги. Дівчата мешкають у Мукачеві.

Наталя ретельно займається дресируванням Дейзі, відколи тій виповнилося чотири місяці. Дівчина вчилася у Мукачевському університеті. Але здібна собака подарувала своїй власниці не лише вірну дружбу, а й нове професійне захоплення.

20170805_110027-1

Минулоріч у вересні вони відвідали Перший чемпіонат Нацполіції з багатоборств кінологів. Захоплена талантами службових собак, Наталя зрозуміла: Дейзі має служити в поліції.

Дівчина любить песиків з дитинства. Коли її сестра принесла додому цуценятко німецької вівчарки, те одразу полонило Наталчину душу. Ім’я шукали в інтернеті. І не вагалися, коли з’явився варіант «Дейзі».   

«Вона живчик, дуже енергійна! Любить займатися. Нудьгує, коли не робимо вправ. Охоче пробує щось нове в дресируванні. Дейзі – податлива у навчанні», – розповідає Наталя.

20170428_114234

Тепер вони працюють у Закарпатському кінологічному центрі – на Мукачівській базі. Тут служать 18 німецьких вівчарок і спаніель Ніка, яка вже на пенсії. Наталя влаштувалася сюди провідником службових собак. Дресирує, доглядає і вигулює тварин. І проходить з Дейзі спецкурс. Вчить її пошуковій і слідовій роботі. Дівчина чекає набору на вакансію поліцейського-кінолога.

Чому поліція? Наталя скромно відповідає: «Хочемо служити на благо українського народу».   

20170902_161853

Її собака активно набирається досвіду. Має добре розвинений апорт. Легко йде на контакт і з дітьми, і з дорослими. Виступала у дитячих садочках і на День поліції в Ужгороді. Дейзі вже знають у професійних колах.

Наталя і Дейзі братимуть участь у Першому міжнародному відкритому чемпіонаті Національної поліції України з багатоборства кінологів в Ужгороді 26-29 вересня. Тренують пошук гільз, виборку людини і речі. Долають смугу перешкод. Вчаться затримувати порушника і ходять на слід. Займаються щодня зранку до вечора без вихідних.

688ad50-466a9658

Готуватися до змагань допомагає їхній керівник – капітан поліції Іван Добош. Він працює зі службовими собаками з 1999 року. Іван – старший інспектор-кінолог. Окрім Дейзі, Мукачівську базу представлятиме ще одна молоденька вівчарка Келлі. Каже, обидві команди зараз перебувають на завершальному етапі підготовки. Основний акцент роблять на слідовій роботі. Про своїх учасниць Іван говорить з особливим теплом: «Обидві собачки молоді, але з ними займаються з малого віку. Дейзі, Келлі та їхні кінологи старанно працюють. У нас є надія на призові місця».


Ми зичимо їм великих професійних успіхів! ТМ «КЛУБ 4 ЛАПИ» виступила офіційним партнером Першого міжнародного відкритого чемпіонату Національної поліції України з багатоборства кінологів в Ужгороді.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий