Дівчата на службі: історія поліцейської собаки Келлі

Їй трохи більше року – 14 місяців. Молоденька німецька вівчарка зонарного окрасу Келлі служить в  поліції. Вона народилася і мешкає на Мукачівській базі Закарпатського кінологічного центру.

20170425_101718-1_0

Келлі з’явилася на світ разом з іще сімома щенятами за кілька місяців до Чемпіонату Нацполіції з багатоборства кінологів у Мукачеві. Невдовзі і сама почала опановувати службові дисципліни.

А вже рівно за тиждень вона стане учасницею міжнародних змаганнях в Ужгороді. Разом з собакою Дейзі вони представлятимуть Мукачівську базу обласного Кінологічного центру на Першому відкритому міжнародному чемпіонаті Національної поліції України серед кінологів.

20170817_090113_0

Келлі готує 32-річний Михайло Турін. Він займається кінологією вже 12 років. Спочатку провів рік у Прикордонній службі, а решту 11 служить в поліції. Келлі пощастило з Михайлом – він досвідчений кінолог. А Михайлові пощастило з Келлі – це здібна, спокійна і добра собачка.

«Гуляти з Келлі  – це щастя. Вона дуже привітна і охоче товаришує з дітьми», – каже Михайло.

У Келлі непоганий апорт, але найкраще їй вдається слідова робота. Це пошук порушника за запахом. Саме цього вміння собак найчастіше потребує поліція.

21848907_1719620888108882_548495236_n

Займатися з Келлі Михайло почав ще коли та була цуценям. І тепер собака показує гарні результати. Кінолог відзначає: його товаришка по службі вже готова до Чемпіонату і має хороші шанси. Навіть, якщо не вдасться вибороти призових місць, Михайло вбачає велику користь у їхній участі. Професійні судді зможуть вказати, на що у підготовці Келлі треба зробити більший акцент і які недоліки виправити.  

Найбільше їй подобається брати слід і долати смугу перешкод. Михайло каже, це залежить від характеру.

20170421_173319

До роботи з Келлі Михайло працював з німецькою вівчаркою Сефою. Вона теж вихованка Мукачівської бази. Сефа спеціалізується на пошуку вибухівки і зброї.

А домашня собака Михайла Туріна – це англійський кокер-спанієль Ніка. Вона довго служила в Кінологічному центрі Головного управління Національної поліції в Закарпатській області. Ніка відома вправним вмінням знаходити наркотики. Їй вже 11, і тепер вона на пенсії у Михайла вдома в селі на Мукачівщині.

А для старанної Келлі велика поліцейська кар’єра тільки починається.

Історію третьої учасниці змагань від Закарпатського кінологічного центру з серії #ДівчатаНаСлужбі читайте вже скоро! Офіційний партнер Першого відкритого міжнародного чемпіонату Національної поліції України серед кінологів  – ТМ  «КЛУБ 4 ЛАПИ».


Фото Наталії Мацур

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий