До уваги всіх власників собак! У Києві труять тварин на вулицях!

Столичні власники собак б’ють на сполох – хтось у місті вирішив жорстоко розправитись із чотирилапими. Будьте уважні, аби ваш собака не потрапив у біду і розкажіть друзям, де саме були помічені отруйні «ласощі»  та як надати першу допомогу, якщо собаку отруїв догхантер. Про це все читайте далі!peton

Власники тварин у Києві почали помічати страшну тенденцію – у різних місцях, де традиційно вигулюють собак, невідомі підкладають отруєну їжу. «Вчора ввечері з парку КПІ ми винесли гори їжі, нашпигованої якимись пігулками, – повідомляє Катерина. – І це були не відходи, що валяються під лавочками, це були свіжі карасики, ковбаса. Раніше були сирі курячі крильця, у великій кількості. І знаєте такі яскраві пігулочки, зі щурячою отрутою, зоокумарин. Кілька тижнів тому у нас вже отруїлися собаки, відкачати, на жаль, встигли не всі і не всіх. Тепер ось знову».

Ми неодноразово закликали власників тварин бути уважними під час прогулянок. Через активізацію догхантерів, маємо знову розповісти, що саме необхідно робити, аби ваш собака не став жертвою цих жорстоких людей.

  1. Самовигулу – ні! Нерідко господарі відпускають собак на самовигул, мовляв, тварина розумна і сама вертається додому. Самотній собака на вулиці – мішень для догхантера. Не важливо, є нашийник чи ні, тварина без вашого нагляду перебуває у потенційній небезпеці.
  2. Виховання собаки. Один із популярних способів вбивства у догхантерів – отруєння. Аби убезпечити від цього свого чотирилапого, треба виховати його так, щоб він не підбирав їжу на вулиці. Необхідно, аби це правило було непорушним, бо домашні тварини страждають від догхантерів переважно саме через отруєння. В крайньому випадку варто привчити тварину до намордника, аби точно убезпечитись від підбирань їжі з землі.
  3. Виховання себе. Є велика кількість догхантерів, які вважають свою справу шляхетною. Мовляв, вони – санітари, що позбавляють суспільство від таких проблем, як агресія тварин чи брудні парки. І саме цими аргументами догхантери завойовують якщо не прихильність, то розуміння у частини суспільства. Тому якщо господар не прибирає за своїм собакою, він у певному сенсі легалізує догхантерів. Закликаємо бути відповідальними і привчати до цього своїх друзів, аби вбивці не прикривалися шляхетними цілями.
  4. Слідкуємо за поведінкою. Після прогулянок радимо стежити за самопочуттям та поведінкою собаки. Часте дихання, неспокійний стан, температура – все це може свідчити про отруєння. Якщо симптоми отруєння виявлені вчасно, і ви вжили всі необхідні заходи, то тварину можна врятувати. Дивіться тут, що саме робити, якщо собаку отруїв догхантер.

Для тих, хто підтримує дії догхантерів, власники тварин вирішили розповісти усю правду – у яких страшних муках помирає собака після щурячої отрути.

«Вона вмирає довго, нестерпно довго, нестерпно болісно. – пише у розпалі власниця собаки Катерина. – Ознаки отруєння з’являються не відразу і процеси, що запускаються, часто неможливо зупинити. Біль, піна з кров’ю з рота, сильні внутрішні кровотечі в шлунку, в кишечнику, незгортання крові. Це може тривати кілька днів, кілька нестерпно довгих днів. І якщо домашнього вихованця його господарі можуть або встигнути врятувати, або хоча б приспати, щоб позбавити від мук, то з бездомними так буває дуже-дуже рідко… А ви хоч раз в житті бачили собаку, який кричить (!) протягом доби, перебуваючи при цьому в знерухомленому стані? Собаку, який корчиться в конвульсіях на очах у байдужих перехожих? Собаку, який не може навіть зробити ковток води, і щоб хоч якось отримати рідину засовує повністю всю морду у відро з водою, а потім все одно вмирає з хрипом у горлі?…»

На жаль, врятувати тварину після отруєння дійсно дуже важко. Причина в тому, що симптоми отруєння проявляються не відразу, а через якийсь час, коли отруйні речовини вже вбивають тварину. Однак, є надія, якщо вчасно виявити симптоми і надати невідкладну допомогу. Почитайте поради і підготуйте власну аптечку на випадок, якщо доведеться надавати екстрену допомогу, адже кожна секунда у цій ситуації на вагу золота. Читайте тут детальну інструкцію, що саме робити, якщо собаку отруїв догхантер.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий