Друг Героя: як в Україні реабілітацію воїнів після АТО проводять собаки

Чотирилапі терапевти почали свою роботу з воїнами, які пройшли АТО. Українсько-канадський проект із психологічної та/або фізичної реабілітації бійців АТО «Друг героя» здійснюється за допомогою службових собак.e5ad70c-dog8

В Україні діє кілька проектів з каністерапії. У Тернополі, наприклад, двоє собак-терапевтів займаються з дітками-інвалідами. Тепер ідею реабілітації за допомогою чотирилапих українці вирішили реалізувати ще й для бійців, які повернулися з АТО.

Організатори проекту розповідають, що чотирилапі помічники діляться на дві категорії. Одні – це, як правило, безпородні добродушні тварини, яких взяли з притулків та навчили певним діям. Вони називатимуться «терапевтами» та працюватимуть із бійцями АТО. Вони більше орієнтовані на емоційне спілкування, створення комфорту для людини. Ці собачки носитимуть спеціальні хустинки, аби їх ідентифікували на вулицях та у публічних місцях і ставилися до них більш лояльно. Собак-терапевтів боєць зможе забрати з собою. Назавжди. На початок проекту було виховано чотири таких собаки.

Друга категорія – це службові собаки породи лабрадор. Ці чотирилапі виконуватимуть функції, схожі на обов’язки собак-поводирів. Вони носитимуть спеціальні ідентифікаційні жилети з попередженнями про те, що їх не можна торкатися. Вони супроводжуватимуть бійців постійно та надаватимуть їм спеціальну допомогу – не лише емоційну, а й фізичну. Зокрема собака зможе вивести людину із сильного стресового стану, може розбудити її під час нічних жахів тощо. Наприклад, собака може подавати людині певні знаки, коли вона дуже стривожена, та заспокоювати таким чином.

2c0dc5b-dog18За словами Джорджа Леонарда, засновника проекту Courageous Companions у Канаді, в Україні програма здійснюватиметься маленькими кроками та не буде масштабною, аби зберегти її якість. «Нашими службовими собаками будуть лабрадори. Це канадська порода зі спокійним характером, – говорить чоловік. – Такі собаки можуть виконувати декілька функцій при посттравматичному синдромі та фізичних розладах і навіть при епілепсії. Ми думаємо також про безпеку, тому лабрадори – це найкращий вибір, аби розпочати програму».

На даному етапі проект реалізовують волонтери, всі кінологи готують собак та готуються віддати їх тим, кому вони необхідні. Зараз він діє у Києві та Павлограді. Але активісти готуються до її відкриття також і в інших регіонах.

тел: (093) 446-75-03; (050) 505-91-81

ksbu.team@gmail.com, info@heroscompanion.org

Ми продовжимо розповідати про досвід каністерапії в Україні та чотирилапих терапевтів, які допомагають людям.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий