Іноземний досвід. Де вигулюють домашніх тварин за кордоном?

Впродовж останніх  10 років у світі з’явилося декілька тисяч майданчиків для вигулювання собак. Організація такого простору вчить власників чотирилапих бути більш відповідальними.

На спеціально огородженій території чотирилапі бігають без повідця і безпечно грають з іншими собаками, що зменшує агресивність у їх поведінці. А ще такі майданчики – зручне місце для людей старшого віку або людей з особливими потребами, які можуть комфортно відпочити зі своїми улюбленцями у вільний час.

Вхід дітям до 16 років без батьків до багатьох майданчиків заборонений. Зазвичай на їхній території розміщують лавки для відпочинку власників собак, посудини з водою, смітники та стенди з дог-пакетами для утилізації собачих відходів.

Маємо для вас декілька найяскравіших прикладів, як парки і майданчики для вигулу собак облаштовують за кордоном:

Gan Ha’em (Хайфа, Ізраїль)

1 (5)2 (1)Цей парк позиціонують як місце для сімейного відпочинку зі своїми улюбленцями. Увійти на його територію діти мають змогу лише з батьками. Майданчик для вигулювання розташований поблизу зоопарку, поряд також є декілька кафе, сцена, на якій впродовж літа проводять безкоштовні концерти. У Gan Ha`em облаштовані спеціальні місця відпочинку для людей з обмеженими можливостями.

 

The Groynes (Крайстчерс, Нова Зеландія)

3 (2) 4 (2)The Groynes – один із найбільших парків для вигулювання собак у Новій Зеландії. Його територія розділена на вісім огороджених майданчиків для різних активностей. Наприклад, тут є дві зони зі смугою перешкод, басейн, простір для спокійних прогулянок тощо. Також у парку розміщені смітники, а для власників, які приїхали на автомобілі, облаштована безкоштовна парковка.

 

Joe Station (Талса, США)

5 (1) 6Так виглядає бюджетний варіант майданчика для вигулювання собак. В США вони мають назву Instant Park. Це «моментальні парки», які організовують на місцях занедбаних басейнів, тенісних кортів тощо. На території майданчика є колонки з водою, лавки, а також облаштоване нічне освітлення для пізніх прогулянок.

 

Dog Run (Нью-Йорк, США)

7 8Це перший у Нью-Йорку парк для вигулювання собак, який створили з ініціативи міської влади. Майданчик розділений на декілька зон: для великих і для маленьких песиків. На його території розміщені три басейни, стіл для пікніків, а також спеціальні місця для миття собак. Щороку близько 400 власників чотирилапих організовують тут парад і перевдягають улюбленців у святкові костюми.

 

Pet Park Condado (Сан-Хуан, Пуерто-Рико)

9 10Створення першого майданчика для вигулювання собак ініціював мер міста Сан-Хуан. До ідеї долучився Центр з догляду за безпритульними тваринами. На майданчику є лавки, тренажери, смуги перешкод, питний фонтан. Також тут можна зробити щеплення собаці.

В Україні ж створення майданчиків для вигулювання чотирилапих знаходиться скоріше на стадії ідей та обговорення. Тому власники граються зі своїми улюбленцями на дитячих майданчиках, у парках, де відсутня найпростіша інфраструктура для забезпечення чистоти у місті. Проте, Україна впевнено рухається у бік розвитку міської інфраструктури для тварин, тож незабаром, сподіваємося, вітчизняні майданчики поповнять список найцікавіших та найбільших у Європі.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий