Каністерапія, або лікування за допомогою собак

Ви знали, що собаки можуть замінювати деякі ліки? Спілкування з чотирилапими допомагає при лікуванні психічних розладів, гіподинамії, спричиненої малорухливим способом життя, знижує ризик серцево-судинних захворювань. Про те, де в Україні впроваджують таке незвичайне лікування, читайте далі.8101110_original

Каністерапія – лікування за участю собак. Таку методику практикують в Тернополі. Там є двоє собак-каністерапевтів за кличками Вайд і Лакі. Їхній власник В’ячеслав Олієвський розповідає, що кожного разу його вихованців дуже чекають дітки-інваліди, з якими і проводиться терапія.

Голден ретривер Вайд та лабрадор-ретривер Лакі регулярно проводять час із дітьми у лікувальних цілях. «У перший день завжди важко – знайомство, перші кроки, хвилювання і тривоги, – розповідає В’ячеслав. – Позаду вже декілька занять, і кожного разу ми розуміємо, що нас чекають і виглядають. Вайд дуже втягнувся у свою роботу, хоча після заняття він помітно втомлюється».

У чому секрет лікування?

«На перших порах ми хотіли просто привчити собак до діток, а діток ближче познайомити з собаками. Згідно з дослідженнями, шерсть «голденів» має ферменти, які, якщо гладити собаку, заспокоюють, знижують артеріальний тиск (якщо він підвищений), стабілізують серцевий ритм. Собаки також дають потужну енергетичну підтримку. Вони виступають як стимулятор у заняттях з дітьми – це все відбувається в стилі гри. Це цікаво для діток і стимулює їх до дій», – говорить В’ячеслав.

Діти пробують водити собаку, тож таким чином вчаться ходити, повторюючи рухи чотирилапого товариша. Так покращується їхній фізичний розвиток. Діти кидають м’ячики, годують собак кормом з руки, гладять і розчісують шерсть. Так покращується моторика.

Не кожен собака підходить для такої роботи, однак подібної проблеми у В’ячеслава та його улюбленців не виникало – вони сумлінно виконують свої лікарські обов’язки і дуже люблять дітей. В Україні такі новаторські методи – ексклюзив. В’ячеслав розповідає, що бюрократія заважає розвитку цієї галузі.

100Команда «Kormotech & Соціум» сподівається, що каністерапія все ж здобуде популярність серед українців. Ми починаємо серію публікацій про особливості каністерапії та її результати, аби зрозуміти суть та ефективність цього методу. Також звертаємося до всіх, хто хоче посприяти розвитку цієї галузі, з проханням надсилати нам свої пропозиції на скриньку office@kormotech.org.ua

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий