Кіт з кролячим хвостиком: 5 фактів про японського бобтейла

Товариські, допитливі, дружні, грайливі і невибагливі — коти породи «японський бобтейл» є справжніми компаньйонами. Вони легко знаходять спільну мову з собаками і дітьми. Їх ні з ким не сплутати: характерною особливістю бобтейла є короткий пухнастий хвостий, що нагадує кролячий. Ми зібрали 5 фактів про цю екзотичну для наших країв породу.  


1. Породі понад 200 років

finalbobtail

Японський бобтейл вважають стародавньою породою. Побутує думка, що колись ці коти жили у буддійських монахів і саме з ними потрапили до Японії. Про них згадують у книжках початку 1700-х років. Бобтейлів зображали навіть у середньовічних картинах. 

Як окрему породу їх визнали у 1968 році. Утім в Європі бобтейли досі є великою рідкістю. 

 

2. Хвіст японського бобтейла є результатом генної мутації

bobtail2

Японський бобтейл має цікаву зовнішність: довгі задні лапи, струнке тіло, овальні очі, великі широко розташовані вуха, широка трикутна голова і унікальний короткий пухнастий хвостик, схожий на помпон. Причому у жодних двох японських бобтейлів хвости ніколи не будуть однаковими. 

Про походження японського бобтейла є легенда: якось один кіт спав і не зауважив пожежі, і у нього загорівся хвіст. Тварина прокинулася і почала бігти світ за очі. Так від його хвоста випадково зайнялося усе місто. Після пожежі розлючений імператор прийняв указ про те, що усім котам потрібно відрубувати хвости, аби запобігти схожим випадкам.

Насправді ж короткий хвіст бобтейла є результатом природної генної мутації.  

 

3. Ці коти приносять удачу

via GIPHY

Саме японський бобтейл став прототипом статуетки манекі-неко, популярного у Японії сувеніра. Фігурка зображає короткохвостого кота зі здійнятою у привітанні лапкою. В Азії цю статуетку часто можна зустріти у магазинах і ресторанах. Вважають, що бобтейл приносить удачу в бізнесі. 

 

4. Бобтейли вміють співати

Принаймні саме спів нагадує їхнє нявкання. Цю породу не дарма називають балакучою. Бобтейли охоче спілкуються зі світом.

 

5. Японські бобтейли є вправними стрибунами

bobtailhed

Їхні задні лапки є помітно довшими за передні. Завдяки цій особливості тілобудови бобтейли прекрасно стрибають і показують високі результати у котячому аджиліті. Вони навіть виконують команду «апорт» і дуже люблять плавати.

 

Джерело: Mentalfloss

Зображення: coopzeitung.ch

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий