Як шукати притулок, щоб забрати з нього чотирилапого друга

Ми продовжуємо наш соціальний експеримент «Котоманія», впродовж якого будемо тестувати систему на відповідність кращим світовим стандартам утримання та обслуговування домашніх тварин. Ви вже знайомі з нашими героями Олегом і Мар’яною, львівським подружжям, яке бажає знайти собі кота по душі. Ви також уже знаєте, що молода сім’я поставила собі за мету знайти кота саме у притулку. Як відбувались пошуки, розповідає Олег:

«Я щодня працюю з інтернетом, шукаю технологічні новинки та оптимальні шляхи вирішення робочих завдань. До завдання з пошуку кота я підійшов як до професійного виклику. Чи можна у Львові знайти собі чотирилапого прямо в інтернеті?

Тож, почнемо з самого початку, а початок скрізь однаковий: зайшов у Google та вбив «притулки Львів». За статистикою, 95% користувачів пошукових систем не переходять далі першої сторінки результатів пошуку. Причина у цього доволі банальна – ми економимо свій час та звикли до того, що якщо серед перших 10-и сторінок в результаті пошуку потрібного не знайшлось, навряд чи серед іншого можна отримати бажане. Тож, або варто змінювати запит, за яким шукаємо, або ж шукати інші варіанти пошуку.

Розглянемо що отримали серед першої десятки сайтів.

Притулки для дітей, перестарілих тощо

дитячі притулки, каталоги фірм

Одразу три посилання вели на притулки іншого характеру. Натрапив на довідники, каталоги підприємств тощо. Не те що ми шукаємо, тож їх не розглядаємо. Переходимо далі.

Група ЛКП «Лев» Вконтакті

Зазначено, що група більше не працює, тож нам не підходить, зате є посилання на їх нову сторінку на ЛКП “Лев” у Фейсбук. Переходимо на неї.

ЛКП  Лев сторінка на фейсбукСторінка активна, висвітлює діяльність ЛКП, проте зовсім не призначена для прилаштування своїх тваринок. Там абсолютно відсутній фотоальбом із тваринами, яких можна «всиновити». А саме такі мультимедіа – найефективніший і найдоступніший метод. Сфотографувати собаку/кішку, вказати про неї базову інформацію (чемна, лагідна, не примхлива до їжі) – і результат не змусить себе чекати! До того ж, на сторінці відсутня будь яка додаткова інформація, окрім як безпосередньо адреси. Невже для знайомства потрібен тільки особистий візит?..

Шукаємо далі.

Сайт благодійного фонду Happy Paw .

Одразу потрапляємо на сторінку із прилаштування тварин. Відмінний приклад, як сайт може виконувати функцію з пошуку нового дому пухнастикам. Завдяки зручному фільтру, можна обрати не лише місто, де бажаєте взяти собачку, а й інші параметри: стать, вік та навіть характер  (!)  собаки, а безпосередньо результати пошуку відображаються у вигляді фотографій собачок із їх іменами, котрі ведуть на їх особисті сторінки. Ціла маленька соціальна мережа. На жаль, ми шукаємо кошеня, тому й цей сайт нам не підходить.

пошук притулку та тварини на happypaw

Притулок для тварин «Милосердя»

Однозначно, це притулок із найбільшою присутністю в інтернеті. З перших 10и посилань одразу 5 (!) ведуть на різноманітні джерела із інформацією про нього, зокрема описова сторінка на Вікіпедії; блог притулку на ЛайвДжорнал, з якого ведуть посилання на форум по прилаштуванню; особистий профіль на фейсбук Притулок Милосердя, спільнота Вконтакті Допомога тваринам та навіть власний  сайт ветеринарної клініки, котра все це організувала.

усі сторінки по Притулок для тварин  МилосердяПроте, попри усю пророблену цим притулком роботу з безліччю інформації про нього, він абсолютно не пристосований для основної своєї мети: прилаштування тварин.  Все настільки заплутано, що навіть щоб лише знайти тваринку, потрібно проробити безліч дій, пошуків та насамкінець дзвінків, щоб хоча б дізнатись чи пухнастик взагалі в них є. На жаль, є яскравим прикладом, коли кількість роботи і якість мають абсолютно протилежні значення.

Маю кілька основних порад для власників притулків, як оптимізувати свою роботу в інтернеті, щоб люди забирали тварин саме у вас:

  • Не розпорошуйте свою зусилля! Кожне джерело інформації пристосовано саме на виконання своєї функції: сайт (основа) – вся можлива інформація, можливість підшукати для себе тваринку, можливі контакти, посилання на соцмережі; Фейсбук – спілкування з аудиторією, висвітлення життєдіяльності, збір відгуків; Інстаграм – висвітлення яскравих моментів роботи тощо. Не сплутайте!
  • Обов’язково надавайте фото та відомості про тварин, які є у вас на утриманні
  • Залишайте багато контактів, щоб з вами було легко зв’язатись
  • Не лінуйтесь оновлювати дані. Повірте, це піде на користь вашим вихованцям!

Після пошуків на сайтах і форумах виявилось, що інтернет-присутність котячих притулків у Львові все ж мінімальна. Здається, цей тест наша система провалила… Тож, будемо шукати іншими способами.

То, чи є у Львові притулок для котів? Підкажіть нам, де шукати притулок, в якому чекає на нас наш майбутній друг?»

Провів моніторинг та підготував аналіз – інтернет-маркетолог Олег Могитич

Стежте за оновленнями проекту «Котоманія»

Коментування на даний момент заборонено

Обсуждение закрыто.