Маленькі подвиги: родина переселенців вивезла десятки своїх тварин з зони АТО

Такі історії надихають, вони вселяють віру в людей і добро. Родина з 15 людей, виїжджаючи із зони АТО, забрала з собою котів, собак, кіз і навіть коней! Жодного із численних вихованців у зоні АТО не залишили.Маленькі подвиги: родина переселенців вивезла десятки своїх тварин з зони АТО

Неймовірна мужність такого кроку самими членами родини вважається за норму – нічого дивного чи героїчного у своєму рішенні вони не бачать. Олена Жеребченко, переселенка, говорить, що вирішила відразу: забиратиме усіх!

Команда Всеукраїнської ініціативи «Не залишай нас в АТО» була вражена історією цієї родини, і уже незабаром вивезені коти і собаки ласуватимуть смачними подарунками від ініціативи, ми готуємо до відправки вантаж для цих чотирилапих переселенців. А поки пропонуємо трохи більше дізнатись – як же вивозили весь цей міні-зоопарк.

Велика і мужня родина

Ця велика і міцна родина, якщо говорити сухою мовою юристів, – дитячий будинок сімейного типу. Однак крім великої кількості дітей тут знайшли турботу і любов ще й чотирилапі – п’ятеро собак, чотири коти (по прибутті на нове місце до родини прибилось ще двоє малесеньких кошенят), четверо коней, а ще кролики, кози, пацюки…

11873913_968523903186694_1854068666_nЗдається, що голові сім’ї мамі Олені Жеребченко просто невідоме слово «байдужість». «Двох кошенят ми підібрали пару тижнів тому, вони у спеку лежали на дорозі. Ви ж розумієте, що це означає – двотижневі малюки, спека… Тепер у нас на двоє більше котів», – говорить Олена.

Так само без тіні байдужості вона прийняла рішення про «евакуацію» всіх членів родини: і людей, і тварин. «Всі питають, як то ви всіх вивезли? А я думаю, що найважче – вивозити коней. Якщо ти взявся вивозити коней, то все інше для тебе – дрібниці, – сміється жінка. – А я так і сказала, що без коней нікуди не поїду!»

11923071_968514266520991_1164203515_nОперація «Евакуація»

Виїжджала родина у березні цього року, коли вже діяла система перепусток і були проблеми із перетином лінії розмежування. «Для нас з української сторони був спеціально організований «зелений коридор», у нас була людина, яка мала нас провезти, – розповідає Олена. – Ми завантажили наших тварин, і, уявіть, коні вже завантажені у коневіз, вже там психують, б’ють ногами стінки… Ми вже маємо виїжджати по маршруту, а нам говорять почекати ще. Але куди чекати? Ми поїхали, а нас не захотіли випускати на сепаратистському блок-посту. Ми давай дзвонити нашому зв’язковому, щоб він терміново їхав нас зустрічати зовсім на інший блок-пост, на іншу трасу! Варто віддати йому належне, він таки встиг приїхати і провезти нас через блок-пости, за що ми йому дуже вдячні».

Олена розповідає, що аби провезти тварин, довелось пожертвувати частиною меблів. «У нас собаки звичайні, активні, постійно гавкають, – говорить жінка. – Але військові не дуже люблять, щоб на них гавкали, тож нам довелося з шаф позабирати полички, посадити туди собак, наче у маленькі вольєри, щоб було точно видно, що крім собаки у тій коробці нічого немає. От так ми їх і везли».

11910809_968514263187658_37817820_nПро ці труднощі Олена розповідає з іронією, ніби це й не було так уже важко. Постійно говорить, що є ж люди, що й по 30 коней вивозять, тож їхній вчинок не такий уже визначний. Однак, про рішення рятувати всіх, вона говорить твердо і не вагаючись: «Я сказала дітям: кожного, на кого ви покажете, ми беремо з собою! І ми взяли всіх. Я розуміла, що ми можемо залишити речі. Але ми не можемо залишити щось, де є частина душі».

На новому місці

Зараз родина живе на Київщині у будинку, який Олена називає «ідеальним для нас». Ділиться, що господар із розумінням ставиться до них, бо ж велика кількість тварин – це певний ризик. «У нас є два козлики, тож ми не можемо гарантувати навіть того, що у дворі щось не буде «покусане», – говорить Олена. Також у новому будинку ж вольєри для собак, аби вони були безпечними до сусідів. Єдиний мінус – до школи аж 30 км. Та жінка і тут шукає позитивні сторони.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий