Місто дружнє до тварин. Навіщо львівських вчителів навчають поводженню з чотирилапими

Львів готується до цьогорічних уроків гуманної освіти. Kormotech організував тренінг зоопсихолога Оксани Галан для шкільних викладачів біології.

27786683_1117333748407637_335100918_o

Про що гарчить собака? Як зрозуміти мову тіла чотирилапих? Як налагодити комунікацію з котом чи собакою? Про це фахівець з корекції поведінки домашніх тварин Оксана Галан розповідала львівським вчителям біології у Навчально-методичному центрі освіти Львова. Вона є співзасновницею Школи взаєморозуміння з тваринами «Pets&People». Їхній проект допомагає людям, собакам і котам ставати справжніми компаньйонами.  

«Мене вразило, що у свій вільний час ввечері вчителі прийшли слухати тренінг на користь майбутніх уроків. Тему ми обрали не просто так. Дуже часто ми некоректно трактуємо мову тіла тварин. Це їхній спосіб комунікації. Ми спілкуємося словами, а чотирилапі – тілом. І якщо не розуміємо, то стаються конфлікти. На тренінгу ми проговорили ключові моменти, які допоможуть доступною дітям мовою пояснити, коли варто дати тварині залишитися твариною і не вступати в конфлікт. Діти через надмірну емоційність іноді не помічають, коли варто зупинитися. Їм потрібно вказати на конкретний прояв певного стану чотирилапого. Тоді стосунки між тваринами і дітьми стануть ще теплішими», – розповідає Оксана Галан. 

Такі тренінги є ініціативою компанії «Kormotech». Для освітян започатковують зустрічі з експертами у межах курсу «Маленький принц. Львів, що любить тварин». З новими знаннями вчителі вже у травні підуть на уроки гуманної освіти до семикласників.

«Тренінги поглиблюватимуть знання вчителів з тем, які включає курс “Маленький принц”. Зокрема, взаємодія людини і тварини, адекватна поведінка щодо котів і собак, як правильно підібрати домашнього улюбленця, яка порода не підходить особисто вам тощо. Цього разу зоопсихолог пояснювала, як чотирилапий демонструє той чи інший свій стан і як потрібно реагувати. Тепер вчителі знають, як, наприклад, уникнути небезпеки при зустрічі із безпритульним собакою. Чи про те, як виявляється агресія кота. Це дуже практичні речі, якими вчитель може надалі ділитися з дітьми, аби запобігати побутовим конфліктам з тваринами», – розповідає Катерина Ковалюк, координатор проекту «Маленький принц. Львів, що любить тварин».  

Уроки гуманної освіти у львівських школах подобаються усім учасникам навчально-виховного процесу: і учням, і вчителям, і батькам і директорам і завучам. Це відзначає розробниця методики курсу «Маленький принц. Львів, що любить тварин» з НМЦО Валентина Олійник: «Взаємодія людини з чотирилапим може бути успішною тоді, коли ми розуміємо їхній настрій, емоції і потреби. Цього вчив тренінг Оксани Галан. Вчителі отримали дуже багато нової інформації, їм розкрили певні тонкощі щодо поведінки домашніх тварин. Наша мета – поповнювати їхні професійні знання. Бо заняття з дітьми дуже наближені до практики, не затеоретизовані. Усі уроки є авторськими.  Цей курс є унікальним не лише для української освіти».

«Ідея проекту “Маленький принц” вразила мене своєю фундаментальною підготовкою. Якщо говорити про схожі заходи, то немало благодійний фондів чи компаній відвідують школи і проводять якусь роботу. Але через ситутативність вона не має відповідного масштабу і результатів. І коли я ознайомилася з курсом уроків і зрозуміла, наскільки серйозно все продумано, коли переглянула матеріали, які роздають дітям, я була в шаленому захваті. Саме оця фундаментальність дозволяє припускати, що результати проекту будуть значними. Зокрема, тому, що вчителі настільки активно включилися у процес», – говорить Оксана Галан.  

27786951_1117333721740973_101358288_o

Її тренінг особливо запам’ятався вчителям, які мають вдома кота чи собаку. Вони отримали не лише зошити з курсу «Маленький принц» для своїх учнів, а й корми для своїх домашніх улюбленців. 

«Це було цікаво і дуже змістовно. Відчувається, що Оксана любить тварин і знається на особливостях їхньої психології. Нам як вчителям корисні такі зустрічі. Бо дітям подобаються уроки з курсу “Маленький принц”. Вони надзвичайно активні. Це взагалі супер. Пишуть розповіді про своїх улюбленців, малюють їх, приносять до школи фотографії. Запам’ятовується і екскурсія на ЛКП “Лев”. Діти були в захваті. З’явилося чимало охочих взяти додому тваринку», – каже вчитель біології зі школи №63 Галина Гудима. 


«Маленький принц. Львів, що любить тварин» – інноваційний освітній проект, який вчить школярів гуманного ставлення до чотирилапих, гармонійного співіснування з ними, відповідальності, а також пояснює наслідки жорстокого поводження. Базується на досвіді Великобританії. У Львові впроваджують з 2016 року. З 2017-го інтегрований у шкільну програму. Цикл спеціально розроблених занять включили до курсу «Зоологія» для семикласників. Це чотири уроки в класі та один виїзний на ЛКП «Лев». Це спільна ініціатива компанії «Kormotech» і департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Партнерами проекту є Онлайн-академія гуманної освіти, фонд Dog Trust та ЛКП «Лев».

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий