Музейний кіт: не експонат, а почесна посада

Мати у штаті кішку — поширена практика для музеїв світу. Нещодавно така посада з’явилася і в Україні. Кіт став працівником Музею Івана Франка у Львові. Рудого колегу назвали Мурликою.

Практика cat-friendly одомашнює робочий простір і наповнює його життям. Так музеї більше приваблюють відвідувачів. А ще пухнасті допомагають вберегти музейні експонати від гризунів.

Свого часу справжнім котячим притулком став Британський музей. Тварин годував і доглядав прибиральник Рекс Шеферд, якого називали «Котячою Людиною». У період між 1970 і 1990 роками там постійно жили від 4 до 7 котів. Вони охороняли фонди музею від мишей і щурів.

А цьогоріч музейний кіт з’явився у Львівському меморіальному музеї Івана Франка з ініціативи нового директора Богдана Тихолоза.

17426333_1220649658051787_7567733123704927929_n

 

Франко дуже любив тварин, розповідає Тихолоз. У домі письменника жив рудий кіт. Франкознавці припускають, що його звали Мурликою. Саме таке ім’я мав один з персонажів казки «Лис Микита». Для Франка кіт був більш ніж домашній улюбленець. Він мав його за друга і лікаря. Кіт вилазив письменникові на плечі. Багато, хто згадував, що його часто можна було побачити в такій позі. На думку директора музею, деякі поезії Франка написані під впливом кота.

У найближчі дні зустріти його на роботі не вдасться: зараз кіт перебуває в законній відпустці. Однак зовсім скоро він повернеться до виконання робочих обов’язків. Мурлика мешкатиме у музеї все життя.

 

На ексклюзивне інтерв’ю Мурлики з Дому Франка чекайте згодом

Фото Оксани Харишин

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий