Небезпечна толока: чим загрожують побілені дерева чотирилапим

Побілені вапном дерева можуть викликати у тварин хімічні опіки. Про це пише блог dog.com.ua.

804986

Щороку від березня і до осені в українських містах комунальники білять вапном дерева, бордюри, електричні опори, ліхтарі і сходи. Десь це називають санітарною обробкою. Хтось вважає вапно засобом для боротьби зі шкідниками. Однак цього не практикують у розвинених країнах світу. Ба більше, ця пострадянська становить небезпеку для собак.

Вапно викликає хімічні опіки. А безвідповідальні власники нерідко прив’язують собак до побілених дерев чи парканів. Тварина може потертися об опору спиною і обпектися. А якщо вапно потрапить на вологу шерсть, в очі чи під ошийник, особливо мокрий зсередини, це викличе глибоке хімічне подразнення і призведе до виразок. 

Хімічні опіки потребують специфічної обробки. У жодному разі не змивайте вапно звичайною водою. Намагайтеся уникнути будь-яких контактів з вологою. Обтрусіть сліди вапна сухою ганчіркою і терміново зверніться до ветеринара. Попередьте, що тварині загрожує лужний опік. 

Якщо вапно буквально трохи потрапило на суху шерсть, то достатньо його просто обтрусити. Але краще проконсультуватися з лікарем. 

Будьте обережні і не дозволяйте своїм чотирилапим торкатися побілених дерев. 

Джерело: dog.com.ua

Фото: 24tv.ua

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий