Незвичайні здібності звичайних котів: а чим вас дивує улюбленець?

Коти наділені стандартним набором органів відчуття – вони мають слух, смак, нюх, дотик і зір. Але окрім них у котів розвинуто ще й чимало «суперздібностей», які дивують і привертають увагу вчених з усіх куточків світу.22

Погляньте коту у вічі. Чи замислювалися ви колись над тим, як ваш улюбленець бачить довколишній світ? Чи бачить він предмети наскрізь або перевернутими? Чому ніколи не наштовхується на меблі вночі? Всіх відповідей дослідники не змогли знайти, але деякі таємниці котів їм все ж вдалося відгадати.

Тривалий час люди вважали, що коти бачать все лише в сірих відтінках, сьогодні ж вчені доводять, що це – помилкове ствердження. Ці чотирилапі вміють розрізняти 25 сірих відтінків, а також шість основних кольорів.

Звичайно ж, господарі котиків помічали, що очі їхніх улюбленців вночі світяться. Такий ефект з’явився завдяки тапетуму – шару судинної оболонки ока, який відбиває світло. Власне він і створює імітацію того, що у котика світяться очі.

Унікальний зір – не єдина «суперздібність» цих домашніх улюбленців. Вони також мають неймовірний слух, який реагує лише на ті звуки, що коту здаються цікавими. За допомогою високочастотних мурчань мама-кішка спілкується зі своїми котятами.

А ще будь-який домашній кіт негативно сприймає різкі і неприємні для нього звуки, зокрема гучну музику, ремонтні роботи вдома тощо. Тому важливо, щоб у вашого улюбленця завжди була можливість перебратися у спокійніше і затишніше для нього місце.

Вусика кота, що здаються нам такими звичайними – це теж орган пізнання світу. Волоски на мордочці кота називають вібрисами – і це не звичайна прикраса. Вони допомагають чотирилапому орієнтуватися у просторі. І якщо тварині їх видалити, вона загубиться навіть у власному домі. Також вібриси дозволяють чотирилапим улюбленцям краще демонструвати міміку – якщо щось викликає у них інтерес, вони висувають вуса вперед, якщо ж роздратування – притискають їх до мордочки.

І, звичайно ж, ваш кіт має набагато більше унікальних здібностей, які вирізняють його на фоні інших чотирилапих. Придивіться уважніше і улюбленець обов’язково вас здивує.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий