Одяг для чотирилапих: яким породам потрібен власний гардероб

Одягнені собаки і коти завжди викликають усмішку. Однак що це – потреби породи чи примхи господарів? dog-1970007_960_720

Одяг для чотирилапих виконує дві функції – захисну і декоративну. Кінологи і ветеринари здебільшого відповідають однозначно: собакам вбрання потрібні, але мініатюрним, малим або короткошерстим породам. Це не лише йорки чи той-тер’єри, а й добермани, бультер’єри, ротвейлери, боксери тощо. 

Йоркширських тер’єрів, китайських хохлатих, турецьких грейхаундів і шолоітцкуінтлі одягають і вдома – у холодну пору року вони мерзнуть навіть у помешканнях. 

Що менша порода, то вища нормальна температура тіла собаки. Тому правильно підібраний одяг допомагає зберігати тепло. 

Утім одягати улюбленця часом треба не і влітку. Окремим породам не можна засмагати. А ще літній одяг рятує від реп’яхів і кліщів (однак від паразитів захищають насамперед спеціальні засоби). 

Одяг знадобиться і коротколапим породам. Їхні животики надто близько до снігу і льоду. Тварина може одтримати переохолодження.

Особливого догляду взимку потребують собаки похилого віку, хворі і ті, що годують щенят. 

А довгошерстим породам у дощову породу не завадить комбінезон. 

Що стосується декоративного вбрання, тут залежить від індивідуальної реакції вашого улюбленця. Якщо поведінка тварини свідчить про те, що їй дискомфортно, то краще зняти.  

Щодо котів, то одяг точно потрібен девон-рексам і сфінксам. Це допоможе переносити прогулянку без шкоди для здоров’я. А якщо у вас вдома холодно, то безшерстому або короткошерстому коту знадобиться трикотажна або в’язана попонка чи жилеточка. 

Вбрання для домашніх улюбленців шиють за спеціальними викрійками. Одяг має бути зручним, не заважати бігати і стрибати, а також справляти свої потреби. Приділяйте увагу тканинам: це мають бути натуральні матеріали. Дуже важливо правильно підібрати розмір. Вашій тварині насамперед має бути комфортно!

 

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий