Перша допомога, якщо собаку отруїв догхантер

Ми вже наголошували, що ефективних методів боротьби з догхантерами у правовому полі немає. Однак любителям собак все ж доводиться якось боротися з цією проблемою. Пропонуємо до уваги життєво важливу інформацію: яку першу допомогу надати отруєному собаці.skr1

Ми дякуємо за корисні поради Фонду Happy Paw, який вже не перший рік проводить інформаційну кампанію проти вбивць собак.

Ви не можете гарантувати, що одного ранку не знайдете отруєного собаку, який помиратиме у вас на руках. Тому дуже радимо мати у своїй домашній аптечці всі перераховані препарати, аби збільшити шанси на порятунок нещасної тварини:

2 упаковки 5% розчину «Піридоксину гідрохлорид» (2 упаковки, 10 ампул по 1 мл);

2 великих шприци (по 10 мл);

4 упаковки активованого вугілля;

«Ентеросгель»;

2 клізми (спринцівки): одна для ректального, інша для перорального застосування;

«Фуросемід» або «Лазикс».

eHcdlLk1KkD2Ef9eErkJgz7yKctet4C2Така аптечка рано чи пізно врятує життя, тому не варто нехтувати цією порадою. Хвилини, які можна зекономити, маючи під рукою всі необхідні препарати, будуть вирішальними для порятунку чотирилапого. Також для допомоги тварині важливо знати симптоми отруєння, аби зрозуміти, з чим саме маєте справу:

Якщо собака отруївся «Ізоніазидом», симптоми проявляться у проміжку від 40 хв. до 2-3 годин:

  • Серйозне порушення координації
  • Рясне слиновиділення і/або піна з рота (внаслідок паралічу дихальних м’язів)
  • Конвульсії та судоми
  • Посинілий язик
  • Загальна збентеженість (собака скулить, виє, метушиться від болю)

Один або декілька симптомів – це сигнал до дії. Моментальної дії. Оскільки летальний кінець настає вже після 4-6 годин!

Як рятувати тварину: інструкція

  • У першу чергу треба спровокувати блювоту. Соляний розчин (столова ложка на склянку води), молоко з сіллю (половина столової ложки на склянку молока).
  • «Піридоксину гідрохлорид» (вітамін В6). Цей препарат МОЖНА і ТРЕБА використовувати превентивно, до консультації з ветеринаром – гірше не буде (навіть якщо інша отрута), а час дорогий! Приблизно 10 мл набрати в один великий шприц та ввести внутрішньом’язово (тобто у задню лапу якомога глибше), і через 1,5 – 2 години повторити (в іншу задню лапу).
  • Після блювання – абсорбенти. Наприклад, активоване вугілля, розчинене у воді (не менше 10 таблеток) або «Ентеросгель» (2 столові ложки на середнього собаку). Повторити через 3-4 години. Потім наступні 3 дні по 3 рази на день.
  • Очищувальна клізма (не повинна бути теплою, краще трохи холоднішою за кімнатну температуру, щоб кишківник трохи стиснувся і тим самим погіршилась здатність всмоктувати отруту).
  • Якомога більше рідини та діуретиків (2 таблетки «Фуросеміду» або «Лазиксу»).

Після цієї першої допомоги (15-20 хвилин) спеціалісти радять негайно везти собаку до ветеринара. Не потрібно чекати, доки у чотирилапого припиниться нудота або закінчаться судоми.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий