Перша львівська фотостудія для тварин: винахідливість і море любові

Наталія Кузнецова займається фотографією вже 10 років. Вона знімає тварин. У 2014-му разом з рідними і домашніми улюбленцями жінка переїхала з Донецька до Львова. А цьогоріч відкрила першу у місті фотостудію для тварин Art Pet. Її мета – аби люди з кожним новим кадром ще більше полюбили своїх чотирилапих. Кого легше фотографувати – песиків чи котиків, скільки коштує фотосесія з улюбленцем і як у її житті з’явилася найрозумніша собака, Наталія Кузнецова розповіла в інтерв’ю для нашого блогу.  


21055219_947254222081685_468813871531452046_o

Чому захопилися саме фотографуванням тварин?

Я завжди була з тваринами. Їх і фотографувала. 10 років тому почала знімати на дзеркальну камеру свого добермана Ентоні. А потім знайомі просили пофотографувати їхніх улюбленців. 

До цього, ще у дитинстві, знімала на фотоапарат Смена-8м і допомагала мамі проявляти плівку і друкувати фото під червоним ліхтарем у темній кімнаті.

Як і чому з’явилася фотостудія для тварин у Львові?  

Появі фотостудії Art Pet передували кілька етапів: я фотографувала на вулиці, вдома у замовників, орендувала окремі приміщення і студії погодинно, а також знімала у себе вдома. Однак усе це не зручно – і для мене, і для клієнтів.

Мета моєї роботи – зробити так, щоби люди закохалися в своїх тварин, побачивши на фото, які вони красиві, кумедні та милі.

Відкриття власної фотостудії дає нові можливості. Це і кількість простору, і можливість вільно обрати тривалість фотосесії, доступність приміщення саме тоді, коли зручно мені і замовнику, у порівнянні з орендою погодинно. Це також вільний вибір обладнання, фонів, реквізиту та іншого. Це майданчик для росту і творчості, який, звичайно, потребує багато вкладень.

У чому особливості у роботі з тваринами у ролі моделей?

Особливостей вистачає. По-перше, більшість тварин не дуже хочуть позувати. Це не люди. Чотирилапі фотографуються скоріше, як діти до трьох років. Завдання власників – надати тваринці впевненості, що усе добре, заспокоювати, хвалити за добру поведінку. Моє завдання – встигнути зловити той кадр, який хочемо отримати.

Фотосесія з тваринами – це багато позитивного настрою, терпіння, винахідливості та любові.

Кого легше фотографувати: собак чи котів? Що робите для того, аби налагодити контакт з чужим улюбленцем?

Собаки зазвичай фотографуються краще. Однак бувають дуже різні собаки і дуже різні коти. Траплялися песики, яких не можна було заспокоїти чи відійти від них. Доводилось застосовувати усю свою фантазію і винахідницькі таланти. Нещодавно я фотографувала дуже милого песика, який взагалі не хотів йти з рук власниці. Ми його відволікали, а хазяйка плавно відходила і швиденько ховалася під стіл. Щойно він усвідомлював, що її нема, миттєво біг шукати.

Знаю багато котів, які чемно позують на камеру. До нас на фотосесію приїжджала волонтерська киця Глорія, яка шукає господаря. Поводилась дуже чемно. І позувала, і бавилась, і розтягнулася на фоні. Тільки і встигай робити кадри.

21369073_954720741335033_7612047699603944265_o

З собаками найчастіше складно працювати, коли вони дуже активні. А з котами – якщо лякаються нової обстановки.

Як бути, якщо тварина не любить чи боїться фотографуватись? Існує особливий підхід чи краще відмовитись від зйомки, аби не її не стресувати?

Все можна вирішити індивідуально. До кожної тварини свій підхід. За весь час моєї роботи не було жодного випадку, коли ми не змогли «домовитись» і провести фотосесію. Найважче, коли тваринка боїться. Але якщо господарі хочуть зробити фотосесію, то навіть з найлякливішими можна працювати. На це треба час і терпіння.

Якщо улюбленець боїться нових приміщень, то треба з ним ходити в гості. Якщо боїться фону, то розкладати такі вдома, годувати на них і пестити. Якщо спалаху, то просто блимати у повній впевненості, що це нормально. І тварини звикають.

Фотозйомка не є чимось таким, що робить сильний стрес для соціалізованої тварини. А якщо тваринка не соціалізована, то ймовірність того, що її власнику знадобиться фотосесія у студії, мінімальна.

 

Якою популярністю користуються фотосесії для тварин?

Студія тільки почала роботу, але вже має своїх клієнтів. Добре працює сарафанне радіо, бо людям подобається результат. І вони рекомендують нас своїм друзям.

Фотографуватися приходять не тільки власники високопородних тварин, яким фотографії треба для реклами. Багато людей фотографують своїх улюбленців – породистих та безпородних. Це дуже тішить!

21762797_957644607709313_5369940956595118801_o

Чого потребує фотостудія для тварин, на відміну від фотостудії для людей? Які аксесуари ви використовуєте?

В нас в є стіл для фотосесії, на якому я знімаю маленьких собак та кішок. Невеликі кольорові пластикові фони. Також стіл для грумінгу, де можна зачесати тваринку, вдягнути, навести красу.

Під час і після фотосесії зазвичай багато прибирання. А між зйомками я кварцую приміщення для дезінфекції.

Аксесуарів поки небагато, але потрошки з’являються. Зараз це різні подушки, кошики та шалики. Мені подобається знімати на чистому фоні і більше бавитися світлом, ніж аксесуарами.

У студії є великий набір різних іграшок для привернення уваги: м’ячики, пищалки, тарахкотілки, махалки.  

Як довго триває фотосесія і скільки це коштує?

Переважно це півгодини. Коштує 500 гривень. Замовник отримує 10 найкращих фотографій в електронному вигляді: маленькі для розміщення в інтернеті та великі – для подальшого друку при бажанні. Для клієнтів, які підписують дозвіл на продаж їхніх фото на фотобанках – Модел Реліз, діє знижка 50%.

Фотосесію вартістю 250 гривень можуть собі дозволити майже усі. Я дуже хочу, щоби якомога більше людей змогли зробити для своїх улюбленців гарні фото. Скоріш за все найближчим часом мені доведеться піднімати ціни, щоби мати можливість окуповувати та розвивати студію, але я обов’язково буду проводити фотопроекти, в яких можна буде прийняти участь тим, хто не може собі дозволити окрему зйомку.

У нас також є можливість замовити друк фотографій на холсті, подушках, горнятках, бамперах для телефонів та пазлах. Ці речі додатково нагадуватимуть власникам про те, які гарні їхні улюбленці. І я сподіваюсь, що кожного разу, коли вони дивитимуться на фото, виникатиме бажання поцілувати ці мокрі носики і зробити для тваринки щось приємне.

Розкажіть про ваших домашніх тварин

З нами живуть два сомалі – кішка Кетті і її правнук кіт Том. Вони обидва стерилізовані. Кетті – найстарша і перша кішка розплідника «Сомалікана». Їй вже 10 з половиною років.

У моїх батьків живе йорк Брітні і абіссинський кіт Арабі.

А ще з нами тепер живе безпородна собака Делі, яка вирішила стати нашою два роки тому. Вона дві години ходила за мною по місту, а потім влізла в маршрутку, не дивлячись на мої протести. Я подумала, що, мабуть, це не просто так. І ми її залишили жити з нами. Це найрозумніша собака з усіх, що я коли-небудь знала за все життя.


Фото: Art Pet 

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий