Петиція проти догхантерів – лише початок довгої і складної боротьби!

Завершився термін підписання петиції до Президента України із вимогою змінити законодавство і запровадити більш суворе покарання за жорстоке поводження із тваринами. Підписанти, попри складнощі із реєстрацією та перебої у роботі сайту, все ж залишили понад 3 тисячі голосів під петицією. І це дає усім привід замислитись, куди ж ми хочемо рухатись і куди йдемо насправді.12903623_1079969082042175_954469822_o

Давайте підіб’ємо підсумки, чому петиція набрала стільки голосів, скільки набрала, і що важливо зрозуміти кожному з нас.

З самого початку роботи над петицією стало ясно – сайт має невиправдано складну систему доступу. Багато хто звертався до нас із проханням допомогти у реєстрації, адже ця процедура виявилась доволі складною і довгою. На жаль, це те, з чим довелося змиритись.

Кожен, хто хотів підписатись, мав вказати власні персональні дані (банківські реквізити або ІНН). На жаль, у нашій ментальності досі живе страх ділитись такою інформацією. Персональні дані в Україні дійсно захищені не на найвищому рівні, тож люди бояться надавати інформацію про себе, навіть на таких офіційних ресурсах державного очільника.

Петиція була подана одноосібно, без утворення спільної ідеї та стратегії. «Kormotech & Соціум» приєднався до неї, коли ми випадково побачили таку петицію, бо не могли мовчати. Такий перший, нехай і дещо хаотичний, крок показав, що в Україні є тисячі людей, готових відстоювати права тварин. І це величезна перемога, відлуння якої, сподіваємось, ми ще почуємо! Надалі ж подібні масштабні проекти варто робити широкою коаліцією, аби про них знали в кожному місті чи селі України, щоб за цими проектами стояли сотні зоозахисних організацій і тисячі волонтерів, які працюють щодня, рятуючи тварин у всіх куточках нашої країни.

Усі ми маємо зрозуміти, що шлях законодавчих перетворень, а надто зміни ставлення усього суспільства до певних проблем – довгий і тяжкий. Тому не варто вважати закінчення збору підписів під петицією закінченням (чи, гірше, провалом) справи. Ні! Це лише сам початок!

Багато хто говорив, що такі законодавчі та ментальні зміни зараз не на Ми переконані, що питання гуманності завжди є на часі! Однак, маємо погодитись із тим, що коли в країні щодня вбивають людей, коли рівень життя населення далекий від ідеалу, питання турботи про тварин для більшості відходить на другий план. Це даність, із якою ми всі маємо рахуватись. Тому не судімо занадто суворо нікого за байдужість.

Водночас, під час поширення інформації щодо петиції ми стикнулися ще з однією цікавою точкою зору. Виявляється, є чимало українців, які просто не знають, що безпритульних собак у багатьох містах стерилізують, що тварини мають опікунів, вони вакциновані й не несуть шкоди оточенню. Виявилось, що багато хто досі думає, що кожне чотирилапе безхатько – це потенційна небезпека й іншого шляху, крім як убивства, не існує. Тому звертаємось до кожного, хто любить і захищає тварин. Розповідайте про нові тенденції, пояснюйте людям, що означають стерилізація, чому тварини мають опікунів та усі інші аспекти Вашої роботи. Виявилось, що частина нашого населення дуже сильно залучена у процес допомоги чотирилапим, а інші – нічогісінько про це не знають.  Ці розповіді врятують тварин у головах наших співгромадян, тому надалі прихильників гуманності ставатиме все більше! Не лінуйтесь, це дуже важливо! Ми повернемось до цієї теми вже незабаром із низкою свіжих ідей для нашої спільної боротьби!

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий